Hosté měli raketový vstup do utkání - tři střely, tři branky a vedení 3:0! To běžela čtvrtá minuta. Domácí hráči se ale rychle oklepali, zpřesnili hru, zlepšili obranu a ve 21. minutě byl stav 8:5 pro domácí!
Závěr poločasu byl vyrovnaný, hosté snížili a do kabin se šlo za stavu 11:10.
Ještě ve 38. minutě byl stav nerozhodný 14:14, rozhodující úder domácích přišel v rozmezí mezi 38. a 47. minutou - domácí házenkáři tento úsek vyhráli 7:1 a vytvořili si tak dostatečný náskok.
To se povedlo díky velmi přesné střelbě, plzeňský brankář neměl proti chomutovským střelcům nárok.
V poslední desetiminutovce hosté výsledek jenom kosmeticky upravili na konečných 26:22. První vítězství HK Chomutov v letošním ročníku bylo naprosto zasloužené!

 

HK Chomutov - HK Slavia VŠ Plzeň 26:22 (11:10).

Sestava a góly Chomutova: Chochola, Kurial - Šopejstal 6, Klouček 6, Jin. Bada 6, Bartásek 5, M. Vaněk 2, Jiřík 1, Jar. Bada, Pošta, P. Vaněk, Fric, Čaprnda, Shrbený.


“První poločas jsme nezvládli neproměňováním i těch nejvyloženějších šancí. Ve druhém to bylo z naší strany mnoho technických chyb plynoucích z nervozity. Domácí toho využili k získání vítězství,“ řekl po utkání plzeňský trenér Petr Bošek.
“Začátek jsme měli nervózní, ale dobrá obrana s brankářem Chocholou v čele tlak hostů vydržela. Nevěděli jsme jak vydrží kotník Šopejstala, ale vydržel. Je to pro nás klíčový hráč a svými šesti góly, všechny dal ve druhém poločase, se dá říci, že utkání vyhrál,“ chválil svého svěřence chomutovský kouč Václav Karlovec a k zápasu dále dodal: „Velice dobře jsme blokovali střely hostů. K naší smůle ale přibylo další zranění a to brankáře Chocholy pět minut před koncem. Naprosto zasloužené vítězství jsme si ale nenechal vzít. Děkuji všem.“
Příští utkání sehraje HK Chomutov v sobotu 13. října ve Dvoře Králové.