Domácí hráči si nevytvořili více než dvoubrankový náskok, poločas nakonec vyhráli Přerovští 14:13.
Druhá půle začala velkým náporem domácích házenkářů, kterým ovšem Chomutovští pomáhali zbytečnými ztrátami míčů v útoku.
Přerovští si pak začali vytvářet větší a větší náskok, v 51. minutě vedli už o sedm branek 29:22.

Hosté v závěru výsledek alespoň zkorigovali na přijatelnější čtyřbrankový rozdíl, domácí vyhráli 31:27.
Sokol HC Přerov – HK Chomutov 31:27 (14:13).
Sestava a góly Chomutova: Chochola – Šopejstal 11 gólů, Jin. Bada 4, Bartásek 4, Klouček 4, Pošta 2, M. Vaněk 2, Jar. Bada, Babůrek, Shrbený, Fric, Škuba. Trenér: Karlovec.

„První poločas byl od našeho mužstva velmi dobrý. Ve druhém se ale projevilo náročné cestování k utkání. Vzhledem k brzkému začátku zápasu (10.30 hodin – pozn. autora) jsme odjížděli už ve čtyři hodiny ráno a mužstvu tak rychleji ubývaly síly,“ řekl chomutovský trenér Václav Karlovec.
Další mistrovské utkání sehrají Chomutovští v sobotu 22. září na domácí půdě městské sportovní haly proti Sokolu Prostějov. Začíná se ve 14.00 hodin.