V Modřanech vyhrály 13:11.
Chomutovské hráčky obhajují další z mistrovských titulů, ale budou se muset obejít bez jedné z nejlepších hráček tohoto sportu, kanonýrky Radky Češkové. „Ukončila jsem aktivní kariéru. Předběžně jsme se ale dohodli, že jestli vše klapne, tak bych mohla holky posílit na play off,“ říká Radka Češková.
„Je to citelná ztráta. Posílili jsme se o Ditu Myslíkovou z Klášterce, což je velmi kvalitní hráčka, ale Radka prostě chybět bude. Já jsem v tréninku po mateřské, tak se uvidí,“ říká další z klíčových chomutovských útočnic, Jaroslava Čihařová.
Házenkářky SK Chomutov NH vybojovaly na jaře svůj devátý mistrovský titul během poslední ch deseti let, takže v této sezoně budou bojovat o svůj jubilejní desátý mistrovský triumf!
„Ani nemůžeme mít nižší cíle. Bereme ale v potaz, že náš tým se generačně obměňuje,“ přibližuje cíle Jaroslava Čihařová, útočnice a trenérka v jedné osobě.
Hlavní soupeřky bude mít Chomutov opět v týmu Dobrušky. „Loni nás Dobruška potrápila nejvíc. My ale v této sezoně půjdeme zápas od zápasu, musíme počítat s každým soupeřem. Jsem ráda, že za sebou máme Modřany, které jsou s Maruškou Duškovou v brance hodně nepříjemné,“ dodává Čihařová.
Druhý zápas nové sezony odehrají chomutovské házenkářky na domácím hřišti sportovního areálu v Cihlářské ulici v neděli 2. září, od 11 hodin budou hostit družstvo Žatce.

 

Rozlosování 1. ligy žen – podzimní část

 

1. kolo, 26. srpna: Sokol Modřany – SK Chomutov NH.
2. kolo, 2. září: SK Chomutov NH – TJ Šroubárny Žatec.
3. kolo, 8. září: Sokol Krčín – SK Chomutov NH.
4. kolo, 9. září: Sokol Dobruška – SK Chomutov NH.
5. kolo, 15. září: SK Chomutov NH – TJ Přeštice.
6. kolo, 22. září: SK Chomutov NH – TJ Spoje Praha.
7. kolo, 29. září: Sokol Rokytnice – SK Chomutov NH.
8. kolo, 30. září: SK Studénka – SK Chomutov NH.
Předehrávka 16. kola, 7. října: TJ Přeštice – SK ChomutovNH
9. kolo, 14. října: SK Chomutov NH – Sokol Tymákov.
10. kolo, 20. října: SK Chomutov NH – Sokol Vracov.
11. kolo, 21. října: SK Chomutov NH – HK Hlinsko.