Až v posledním kole základní části se Chomutovští protlačili na třetí místo, které jim zaručovalo postup do prvoligové nadstavby. Ve své nadstavbové skupině měli své souputníky z dlouhodobé části Ústí a Litvínov a také pražské týmy Bohemians, Tatran Střešovice a SSK Future, tedy českou špičku.

Utvořili tedy šestičlennou skupinu, z níž nejlepší čtyři celky měly projít dále do play off. Stejný systém byl také v moravské části 1. ligy. „Už samotný postup do této fáze soutěž byl pro nás úspěch. Prožili jsme úspěšné tři měsíce, dostali jsme se do herní pohody a ukázali jsme sílu našeho týmu,“ říká trenér Martin Bocian.


Nadstavbu začali hráči FbC 98 na domácí palubovce soubojem s FbŠ Bohemians Praha. Více než stovka diváků viděla rychlý, pohledný a hlavně dramatický florbal. Chomutov vedl po dvou třetinách již 5:2, avšak špatným nástupem do poslední části o tento náskok přišel a dovolil soupeři vyrovnat během šesti minut na 5:5. V tu chvíli to s domácími nevypadalo dobře, pak ale k obratu zavelel kapitán Daniel Fokt a snad první střelou ve třetí třetině překonal gólmana a převážil misky vah zpět na stranu svého celku. Sedmý gól pak přidal Martin Havel a střelou do prázdné brány uzavřel výsledek na 8:5 Vilém Vopelák. Toto vítězství se později ukázalo jako rozhodující pro další vývoj.


Poté se Chomutovští přdstavili v Teplicích, kde nejprve statečně vzdorovali několikanásobnému mistru republiky celku SSK Future, i přes prohru 4:9 byli trenéři spokojeni: „Future byl samozřejmě velký favorit, ale dokázali jsme, že bojovností a dodržováním taktických pokynů můžeme držet krok i s takovýmto soupeřem,“ vysekl hráčům poklonu Martin Bocian.


Poslední třetí zápas proti Tatranu Střešovice a prohra 0:16 však byla velkou skvrnou na vystoupení jeho svěřenců. „Zápas jsme nezvládli a Tatran nás nemilosrdně trestal. Náš nejhorší výkon v sezóně proti nejlepšímu soupeři, nemohlo to dopadnout jinak.“


Sezóna tím ale neskončila! Ostatní výsledky ze skupiny byly natolik příznivé, že se FbC 98 DDM Chomutov posunul na čtvrté místo, které zaručuje postup mezi nejlepších osm týmů v republice a účast ve čtvrtfinále play off. To je na programu v sobotu 19. dubna a Severočeši vyzvou silný celek Bulldogs Brno. Hraje se na dva zápasy, v případě jedné výhry na obou stranách rozhoduje lepší skóre, eventuálně prodloužení a nájezdy druhého zápasu. Celé play off se odehraje s největší pravděpodobností v Praze nebo Brně.


„Jsme realisté, od úplné české špičky nás ještě dělí spousta faktorů, přesto se nevzdáváme. Hrajeme o svoji čest a na hřišti necháme vše, co je v našich silách,“ slibuje trenér.