Po loňském postupu do 3. ligy a následném spojení s oddílem TJ Lokomotiva zahájilo nově složené A mužstvo přípravu v polovině července. Probíhá čtyřikrát týdně a potrvá ještě zhruba tři týdny. Jedná se o vůbec první podobnou přípravu mužů, proto před jejím začátkem panovalo velké očekávání.


„S ohledem na to, že nejsme profesionální mužstvo, je takto intenzivní příprava poměrně nestandardní. Většina hráčů má své zaměstnání, pro mnohé je to navíc vůbec první letní příprava, žádné větší komplikace však dosud nenastaly,“ přibližuje předseda klubu a trenér Martin Bocian.


V nadcházejícím ročníku bude vše podřízeno jedinému cíli: udržet 3. ligu a připravit tým tak, aby se v dalších letech mohl pustit do postupových bojů. Jedním z hlavních testů by měl být Pohár České florbalové unie, jehož základní skupinu odehrají Chomutovští poslední srpnový víkend v Domažlicích.
Junioři a dorostenci prošli suchou přípravu společně a hned po jejím skončení odjeli stejně jako loni na největší světový mládežnický turnaj Prague Games, kde zanechali velmi dobrý dojem. „Letos jsme přivezli vyzrálejší a zkušenější mužstvo. V základní skupině jsme skončili třetí a postup nám utekl jen vinou horšího skóre,“ prozradil Martin Bocian.


Jeho svěřenci porazili Bohemians Praha 4:2, Athletics Praha 6:1, Havlíčkův Brod 5:1, podlehli švédskému juniorskému mistru Huddinge IBS 0:8 a smolně také Ostravě 0:2. Právě toto utkání nakonec rozhodlo o tom, že brány play off zůstanou pro Chomutovské zavřené.


„Vědu z toho neděláme, v této fázi je důležitější herní projev a ten ukázal, že máme na čem stavět.“ Po návratu čekalo na hráče zasloužené volno a k prvnímu tréninku se sešli 28. července, byť v nevelkém počtu. „Právě dovolené, rodinné akce, brigády a další aktivity nám trochu komplikují přípravu, trénujeme zatím jen s torzem týmu. Postupně by hráčů mělo přibývat a na soustředění koncem srpna už bychom měli mít k dispozici kompletní tým.“
Družstvo starších žáků absolvovalo už v květnu turnaj Nisa Open v Liberci. „Jeli jsme především na zkušenou, měli jsme oproti soupeřům relativně mladý tým. Zklamala nás koncovka, pouze v jednom z pěti zápasů jsme dokázali vstřelit více než jeden gól,“ upozorňuje Bocian na největší kámen úrazu.


Přípravu v hale zahájili starší žáci 21. července. Také zde provází tréninkový cyklus stejná úskalí jako v případě dorostenců. „Papírově máme nyní k dispozici zhruba patnáct hráčů, což je pro širší kádr málo. Do začátku sezóny by se měl tým rozšířit minimálně na čtyři kompletní pětky.“
Nejmenší kategorie mladších žáků se před svoji premiérovou sezónou poprvé sejde v pondělí 11. srpna na tréninku v Domě dětí a mládeže. Do této kategorie stále probíhá nábor chlapců narozených v letech 1995 až 1997. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 737 955 082.