Do své premiérové sezóny v nejvyšší soutěži vstupovali Chomutovští s cílem vyhnout se sestupovým příčkám. Osmičlenné startovní pole se postupem času rozdělilo na dvě poloviny. Čelní příčky tabulky obsadily Litvínov, Ústí nad Labem a Liberec, na chvostu se zase usadili Rokycany, Litoměřice, Turnov a Jablonec nad Nisou.


Chomutovu patří téměř od začátku ligy čtvrtá pozice a ještě před Vánoci to měl blíže ke spodní polovině tabulky. Na třetí příčku, která zaručuje postup do vyřazovacích bojů, ztrácel už dvanáct bodů.


Pak se ale začala karta postupně obracet. Hráči FbC 98 nastartovali po Novém roce doslova stíhací jízdu a téměř ztracený boj se změnil v reálnou naději na postup. V tomto kalendářním roce nastoupili k devíti utkáním, z nichž v sedmi případech zvítězili, jednou remizovali a jen jednou odešli poraženi. Naopak ještě nedávno vedoucí Liberec několikrát ztratil a propadl se na třetí místo. Právě s celkem z pod Ještědu se Chomutovští utkali o minulém víkendu a po velkém boji ho porazili 5:4. Rozdíl mezi oběma celky už je nyní pouhý bod.


Základní část končí v sobotu 22. března, zbývá odehrát ještě dvě kola.


„Neradi bychom chválili dne před večerem, ale pro postup uděláme vše, bohužel to nemáme zcela ve svých rukou. Musíme získat šest bodů a věřit, že Liberečtí alespoň v jednom utkání zaváhají,“ prozradil trenér Martin Bocian.


Chomutov se utká s Turnovem a Litoměřicemi, zatímco Liberec bude muset čelit silným celkům Litvínova a Ústí. V týmu vládne bojovná nálada, po poslední výhře došlo i na barvení hlav.


„V týmu máme pohodu, jsme dobrá parta, která drží pohromadě. Všichni se pro úspěch snažíme dělat maximum,“ říká kapitán Daniel Fokt.
A v čem je vlastně nadstavba tak výjimečná? Postupuje do ní nejlepších dvanáct celků z celé republiky, osm z nich poté projde dále do play off. „Naskytla by se nám možnost změřit v soutěžím utkání síly s nejlepšími českými mužstvy, jako jsou SSK Future, Bohemians Praha nebo Tatran Střešovice. To by byla krásná odměna za celosezónní úsilí,“ dodává centr první útočné formace.