Ta na Chomutovsku přibývají jako houby po dešti, navzájem se předhánějí, kdo jakou nabídne novinku. Ty totiž nejvíce táhnou. Dříve byl hitem aerobic, asijská cvičení. Dnes frčí hopsání na trampolínách, břišní tance, alpinning nebo bosu.


Moderní sporty můžete vyzkoušet i v Chomutově. „U nás je dost oblíbený takzvanný jumping, jde o skupinové cvičení na speciálních trampolínách s instruktorem a motivující hudbou,“ řekla Deníku pracovnice fitness centra v Cihlářské ulici v Chomutově. Jeho návštěvníci také často chodí na hodiny orientálního tance, které jsou také hodně navštěvované.


Horkou novinkou cvičení před zrcadlem je alpinning. Nejsou k němu potřeba pohorky ani sněžnice, vyšlápnout na Mont Blanc se dá v kraťasech a tílku. Cvičí se na speciálních trenažerech, které jsou podobné běžícímu pásu s tím rozdílem, že plocha je našikmo. Napodobuje tak horskou túru. Na hodinu alpinningu můžete zajít jen do Drivesportu v Revoluční ulici, jinde v Chomutově ho nenajdete.


Další novinkou je cvičení bosu, vhodné pro tvarování postavy. Cvičí se na polovičním míči. O novinky je zájem. „U nás se musíte vždy předem objednat. Nejvíce bývají plné hodiny alpinningu a cvičení bosu. Dále lidé hodně chodí na fit box, jumping a spinning,“ potvrzuje instruktorka Drivesportu Markéta Koenigová.


Fit box patří mezi méně známé disciplíny. Na speciálně upraveném boxovacím totemu je možné vymlátit vztek na šéfa i na souseda. Instruktorka ukazuje, jak provést úder. Kopáním a boucháním do pytle se člověk uvolní a zbaví přebytečné energie.


Oblíbeným a stále navštěvovaný zůstává spinning. Cvičící jezdí skupinově v tělocvičně na kolech podobných rotopedu. Hodinu vede trenér, na kole si lze nastavit zátěž podle toho, jestli jde o jízdu „z kopce“ nebo „do kopce“.

Autoři: P. Gavdunová, J. Rödling