Začalo se vysokým tempem, ale po druhé vrchařské prémii peloton zvolnil. To se nelíbilo pětici cyklistů, a tak nasadili k úniku, který jak se nakonec ukázalo rozhodl. Krátce před cílem už jel každý na sebe, ze skupinky si pro hlavní trofej vyrazil čtyřicátník Jan Kopka, Gustav Konopka přespurtoval novoborského Reichla s juniorem Šplíchalem a uzavíral chomutovský Martin Šimek.


„Podcenili jsme je, odskočili asi na pět minut náskoku. Zrychlení pelotonu pak přišlo pozdě a my jsme uprchlíky nedojeli. Na příštím závodě musíme být aktivnější,“ konstatoval za čtveřici ligových hvězd děčínský Michal Šupol, se kterým ve skupince přijeli kolega David Jeřábek a chomutovští Václav Jelínek s Petrem Čapkem.


Pět vteřin za nimi se přihnal peloton, mezi dvaadvaceti jezdci byli všichni další ze stupňů vítězů třicátníků, čtyřicátníků, juniorů a první dva padesátníci. Konopka jel teprve letošní pátý závod, takže v popředí průběžného pořadí ligy nemůže figurovat, ale vítězstvím upevnil vedení v soutěži týmů, takže Exejeans je stále první. KL Most drží na druhém místě veteráni Hanousek a Hrubý, výborný výsledek zaznamenal první v ligové kategorii čtyřicátníků Míla Polan z mosteckého policejního klubu.


Další, už předposlední díl Exejeans cupu SAL, se pojede opět na Českolipsku, v neděli 14. září je na pořadu Velká cena TOS Varnsdorf se startem v Sosnové a cílem u Bořetína.