DAAK Tour 2007 ve Skalici u České Lípy byla klasickým závodem s hromadným startem všech kategorií. Proti vyrovnané a početné konkurenci neměly únikové pokusy děčínského Šupola či chomutovského Konopky naději, do cíle se blížila skupina šestatřiceti jezdců.
Ten nejsprávnější okamžik na spurt vystihli dva čtyřicetiletí lišáci, zvítězil Petr Šinágl ze Slavoje Terezín, pět vteřin za ním byl pražský Petr Dix.
Pak se už přivalil balík, ve kterém nescházel žádný z předních severočeských cyklistů, včetně chomutovských, z nichž Karel Krejčí a Oleg Huja obsadili nejvyšší stupně svých kategorií.
Floratex urval ve Skalici třetí místa zásluhou juniora Daniela Tilcer a veterána Karla Vrabce.
Na letišti v Březně u Chomutova se liga jela letos potřetí, podruhé jako kritérium.
Nabuzený děčínský team se pokoušel vládnout Elitě ale na všechny jejich fígle vyzrál chomutovský Václav Jelínek, který pak vyhrál i společný finálový závod všech kategorií o zvláštní ceny pořádajícího Exejeans. Spurty kategorií zkušených byly chomutovskou doménou, zvítězili Petr Prokeš a znova Krejčí i Huja.
Některá průběžná pořadí severočeské ligy se pohnula, Jelínek postoupil za Šupola na dvojku Elity, Prokeš na třetí místo třicetiletých, Hennlich vystřídal v čele čtyřicítky Krejčího a v důsledku náporu děčínského Eltechu ustoupil Floratex Chomutov na čtvrtou příčku.
Do konce letošní soutěže zbývají dva závody, příštím bude už zítra Velká cena TOS Varnsdorf se startem v Sosnové a cílem u Bořetína na Českolipsku.