Cyklisté klubu Exejeans Chomutov prokázali svoje kvality i na celostátním měření sil, kterým bylo Mistrovství České republiky kategorií masters.
Mistrem v silničním závodě se totiž stal chomutovský Petr Hennlich!


Závody masters jezdí na rozdíl od oblastních lig jen amatéři s licencí svazu cyklistiky, pro mistrovský závod byl vybrán známý středočeský okruh z Bělče přes Bratronice a Nižbor.


Pětkrát devatenáct kilometrů v kopcovitém terénu dávalo dost možností k taktickému boji, ve třetím kole ujela menší skupina, ze které pak zbyla jen trojice Drahoš, Boštík a Hennlich.


Najeli si pěkný náskok, ale v posledním pátém okruhu tak taktizovali, že je v závěru závodu dojížděla sedmičlenná skupina pronásledovatelů a plzeňský Čermák dokonce předjel.


Favorité se však vzchopili a jeho útok odrazili, v cílovém spurtu si nejlepší pozici vyjel chomutovský Hennlich a stal se českým mistrem v kategorii čtyřicetiletých.


V malém odstupu pak dorazil se skupinou další chomutovský reprezentant Karel Krejčí, klasifikovaný na šestém místě.
Úspěch veteránské party Exejeans doplnil Oleg Huja čtvrtým místem v závodě padesátiletých, za vítěznou trojkou přivedl do cíle desetičlenný balík a v něm porazil svoje rivaly ze Severočeské ligy Kasala i Killingera.


Chomutovští jezdci zúročili na mistrovství kvalitní přípravu, Petr Hennlich navíc prokázal, že je komplexním závodníkem, titul z dlouhého závodu mu scházel – časovku už v minulých ročnících vyhrál.


A je možné, že díky trojkolejnosti české cyklistiky (profesionální, masters, amatéři) mohou medailové úspěchy pokračovat, v červenci následuje mistrovství republiky amatérských lig a v srpnu se pojede mistrovská časovka masters.