“Martina se zotavovala po měsíční pauze zaviněné nemocí a v Plzni nastoupila po delší době k prvním závodům,“ říká otec Martiny Miroslav.
Čtrnáctiletá Martina, členka Výcvikového střediska mládeže v Lounech, nejprve získala zlatou medaili ve sprintu na 500 metrů a další den ji čekal sprint na dvoukilometrové trati. „Nečekali jsme, že by na této trati mohla po nemoci uspět. Do finále se dostala z druhého místa a ve finálové jízdě zajela ještě lepší čas než v semifinále a získala tak další zlatou medaili za první místo,“ dodává Miroslav Mikulášek.


Po dvou mistrovských úspěších měla Martina na programu bodovací závod na čtrnáct kilometrů. Jelo se pětatřicet kol, z nichž bylo bodovací každé páté.
“Ve dvacátém kole Martině některá ze soupeřek zkřížila dráhu a Martina šla ve více než padesátikilometrové rychlosti na beton. Sanitka ji odvezla do nemocnice, kde ji ošetřili. Naštěstí se jí nestalo nic vážného, čeká ji ale čtrnáctidenní pauza. Za dva týdny je na stejné plzeňské trati další mistrovský závod a chtěli bychom se jej zúčastnit,“ přibližuje nešťastný moment otec Miroslav.


V létě čeká talentovanou chomutovskou cyklistku silniční mistrovství České republiky, časovka jednotlivců i dvojic a na podzim pak závody v cyklokrosu.
Úspěch na plzeňské dráze nebyl pro Martinu Mikuláškovou v letošním roce tím prvním. „Minulý měsíc se Martina zúčastnila jejího prvního reprezentačního závodu. V Německu nastoupila za čtyřčlenný národní tým kadetek a po čtyřech etapových závodech ve třech dnech český tým vyhrál a přivezl žlutý trikot. Tento závod byl pro Martinu velice užitečný. Nasbírala při něm cenné zkušenosti, které jistě zúročí,“ uzavírá povídání Miroslav Mikulášek.