Tohoto úspěchu dosáhl chomutovský tým ve čtyřčlenném složení Stanislav Dlouhý mladší, Stanislav Dlouhý starší, Petr Holubčák a Martin Richter.
Do velkého finále ABL, které se koná dvakrát za rok, se kvalifikují vítězové prvních lig ze 32 oblastí celé České republiky. Jedná se o nejmasovější soutěž, celkově ji hraje 630 týmů, což je opravdu úctyhodný počet.


Chomutovský Firo tour pobyty u moře vyhrál první ligu a kvalifikoval se tak do velkého finále šestkrát v řadě! A tentokrát se dočkal i krásného velkého putovního poháru. „Byli jsme už čtvrtí, jednou i druzí a tentokrát to konečně vyšlo,“ říká jeden ze členů týmu Martin Richter.
Finále ABL se konalo v největším českém bowlingovém areálu v Pardubicích. Nejprve bylo na programu finále jednotlivců. Toho se zúčastnilo zhruba šedesát hráčů, z nichž se nejlepší osmička probojovala až do závěrečného finále. V silné konkurenci se nakonec z vítězství po vynikajícím výkonu radoval ten nejmladší ze všech, patnáctiletý Chomutovák Stanislav Dlouhý mladší!


Na druhém místě skončil Michal Loučka, na třetím Michal Včeliš. Z chomutovské výpravy byl Stanislav Dlouhý starší 12., Petr Holubčák 47. a Martin Richter 51.
Další den následovalo velké finále Amatérské bowlingové ligy družstev, toho se zúčastnilo 32 týmů.


Vítěz kategorie jednotlivců Stanislav Dlouhý mladší měl nakonec i velkou zásluhu na tom, že chomutovský Firo tour Pobyty u moře vyhrál i soutěž družstev, která byla hodně kvalitní a řada týmů dosáhla špičkových výkonů!
Druhou příčku obsadil tým Sebranka ze Skalky a třetí 1. BK Kings Z.