„Formu jsme soustředili na Pohár mistrů, kde nám vycházelo úplně všechno. Spectrum má hlavně proti nám luxusní motivaci,“ říká hrající trenér a kapitán Beavers Jan Přibyl. „Spectrum jsme v semifinále nebo finále šestkrát porazili, nikdy nás tedy neporazil v důležité sérii. Je to parta mladých kluků, která ještě nedosáhla velkého úspěchu a tady je ten rozdíl. Takoví jsme byli my před deseti lety. Tím se ale nechceme omlouvat,“ přibližuje nabuzenou atmosféru v pražském týmu.


Sobotní domácí zápas se chomutovským hráčům příliš nepovedl. Spectrum, hnané především skvělým pálkařem Davidem Mertlem, jej vyhrálo 5:0!
Druhý zápas vyšel chomutovským Beavers lépe, přesto se po jeho skončení opět radovali z vítězství hráči Spectra. Vyhráli 3:2.


„V první směně jsme domácí zatlačili a udělali bod. Spectrum poté naplnilo dvě mety a Mertl dvoumetovým odpalem zařídil obrat na 2:1. My jsme ještě dokázali srovnat, ale rozhodující bod pak udělali domácí,“ vrací se k nedělnímu zápasu Jan Přibyl.


Finálová série se hraje na tři vítězná utkání, za stavu 0:2 to budou mít Chomutovští hodně těžké. Dá se do třetího zápasu, v němž má Spectrum mečbol, něco zásadního změnit?


„Moc toho není co měnit. Zariskujeme a zašachujeme v pořadí na pálce. Náš výkon jde opět nahoru, zvedáme se. Bude to těžké, ale otočit jde všechno,“ dodává Přibyl.


Třetí utkání finálové série se hraje v Chomutově v areálu základní školy v Heyrovského ulici v sobotu 11. září od 14 hodin.