Mezi největší želízka v ohni patřila v současnosti jediná reprezentantka České republiky v plaveckých znakařských disciplínách sedmnáctiletá Simona Baumrtová.

Proběhla speciální příprava na tyto mezinárodní závody?

Popravdě řečeno, tak ne. Závody byly součástí mé přípravy na republikový, respektive světový šampionát, ale žádné ubírání v tréninkových dávkách a speciální ladění formy se nekonalo.

Je to tak správně?

S tátou, který mě trénuje si myslíme, že ano. Vrcholy sezony máme ještě před sebou, takže teď jsme v plném tréninkovém zatížení a závody jsou spíše zpestřením a testováním formy.

Plavala jste tři dny za sebou. Jak jste s výkony spokojená?

Z šesti závodů jsem si čtyřikrát zlepšila osobní maxima. Podařilo se mi zároveň zaplavat olympijský limit na 100 metrů znak a třikrát jsem stála na stupních vítězů. Takže musím být spokojená.

Vidím ve Vašem výrazu: Ale…

Máte pravdu. V pátek se mi neplavalo nejlépe. Sobota byla úplně úžasná a neděle nebyla špatná, ale už se začínala projevovat únava. Proto takové malé ale…

Tyto závody byly dotované pro prvních deset nejlepších. Jaká jste byla vyhodnocena?

(smích) Desátá. Započítávali se tři nejlepší umístění a časy a podle nich se určilo pořadí.

Co vás čeká v nejbližší době?

Už tento víkend závody v Českých Budějovicích, brzy pak mě čeká dvoutýdenní soustředění reprezentace na Krétě. Čekají mě závody v Barceloně, na konci června republikový šampionát v Podolí a za čtrnáct dní na to MS v Římě. Určitě se nudit nebudu.