Sedmnáctiletá plavkyně nenašla konkurenci, museli se před ní sklonit Svoboda i Kazíková

Simono, velká gratulace k výkonům v Plzni. Pocity budou asi velmi dobré, že?

Všechno vyšlo tak na 1000%., takže teď lítám v oblacích, ale musím se zase rychle vrátit do reality a pevně na zem. Splnila jsem jeden z úkolů letošní sezóny.

Úkoly? Tedy je jich více. Jaké to jsou?

V Plzni to byly první limitační závody na Mistrovství v Rijece Mě se podařilo všechny starty přetavit ve vítězství a nominovat se právě na ME, které se plave v polovině prosince v Chorvatsku.

Buďte trochu konkrétní ohledně vašich výkonů.

Zaplavala jsem 200m znak za 2:09,17 - osobák o 5 vteřin a limit překonaný také o 5 vteřin. Následoval 100m znak za 1:00,79 - osobák i limit. V sobotu jsem ještě zvládla 50m znak za 28,46 osobák i limit. V neděli jsem jela 100m motýl za 1:02,75 osobák, ale limit byl težký i díky tomu, že se na něj nespecializuji. A poslední závod byla 100m polohovka za 1:03,92 - také osobák a limit mi utekl jen o 8 desetin.

To mne těší. Nedávno jsme spolu mluvili o dřině, která se skrývá za těmito výkony.

Ano. A vyplácí se. Vím, že je to pro mnoho lidí spousta hodin přípravou, ale když se pak vracím z takových závodů, tak jsem nejšťastnější člověk na světě.


Čeho si z těchto závodů nejvíce ceníte?

Rozhodně toho, že se mi podařilo kvalifikovat na šampionát a samozřejmě i celkový výkon. Byla jsem nejlepší za 904 bodů. Podařilo se mi porazit celkově i naše olympioniky a reprezentanty Svobodu, Kazíkovou a Vernera.

Co vás nyní čeká?

Už jsem v Nymburku. Je tu reprezentační soustředění při kterém budu týden nabírat další kilometry s důrazem na přípravu směřující k evropskému šampionátu.