“Mým hlavním cílem je umístit se v ženské kategorii do pátého místa,“ říká talentovaná Baumrtová. Ta je zatím v průběžném pořadí Českého poháru na čtvrtém místě. Pohár je rovněž kvalifikací na prosincové mistrovství Evropy v krátkém bazénu, které bude hostit Maďarsko.
“Těmto pohárovým závodům jsme podřídili i přípravu. Simona byla na dvou soustředěních, v září se seniorskou reprezentací a před dvěma týdny ve Sportovním centru mládeže, kde se plavou opravdu velké objemy,“ dodává trenér Jaroslav Jezbera.


Celá příprava i sezona směřuje ke dvěma velikým vrcholům. „Simona bude i příští rok ještě juniorkou, takže naše kroky směřují do Mexika, kde se v červenci koná mistrovství světa juniorů. Dalším vrcholem jsou pro nás olympijské hry v Pekingu,“ přibližuje trenér Jezbera budoucí plány.
“Olympiáda je naším snem, pokusíme se k tomu co nejvíce přiblížit. Snad se nám to povede,“ dívá se Simona Baumrtová směrem k olympiádě v Pekingu.
“Byl by to obrovský úspěch. Simona je jedním z největších talentů, kráčí ve šlépějích Hlaváčkové, české nejúspěšnější plavkyni v novodobé historii. Obě jsou znakařky, ale Hlaváčková se ke svému současnému projevu dostala až v pozdějším věku než Simona. Ta je stále ještě nekovaným šperkem,“ chválí Jezbera svou talentovanou svěřenkyni.
“Trénuji několikrát týdně před odchodem do školy, pak ještě odpoledne a několikrát v týdnu chodíme i do posilovny. Nedávné soustředění bylo hodně objemové, teď to převádíme do techniky a rychlosti,“ komentuje Simona Baumrtová své tréninkové dávky. Při pohárovém závodě ve Znojmě nastoupí v kategoriích 50, 100 a 200 metrů znak a polohový závod, v Brně pak 50, 100 a 200 metrů znak a navíc ještě 100 metrů kraul.
V letošním roce sbírá Simona jeden úspěch za druhým - na mistrovství Evropy juniorů skončila na trati 200m znak sedmá, o pouhých sedm setin jí uteklo finále na 100m znak. Dvěstěmetrová trať je její specialitou, na ní letos vyhrála mistrovství České republiky dospělých i juniorů. „Dříve jsem plavala spíše padesátku, ale pak se to nějak zvrtlo,“ dodává usměvavá Simona.


“Ještě do dvanácti let se rozhodovala mezi moderní gymnastikou a plaváním. Poté jsme si stanovili priority a skončila u plavání, čehož určitě ani v nejmenším nelituje. Důležité je i rodinné zázemí a to má výborné,“ vrací se trenér Jezbera k počátkům Simony kariéry.
Na blížících se pohárových závodech bude mít chomutovská Slavie další želízka v ohni. „Uspět by měl Jakub Veverka, celkem se pohárových závodů zúčastní osm našich plavců,“ dodává Jaroslav Jezbera na závěr.