Tohoto republikového šampionátu se zúčastnilo celkem 78 oddílů z celé ČR a 325 závodníků startovalo v 1282 startech, což byl pro pořadatele a plavce pořádný maratón závodů, který všichni zvládli na výbornou.


Z chomutovkého plaveckého oddílu se zúčastnilo celkem pět plavců a to Ondřej Baumrt, Michal Pivec, Martin Huňaček, Barbora Matuščinová a Natálie Zábrodská.


Na toto mistrovství se vždy kvalifikovalo 24 nejlepších do každé disciplíny ze závodů jednotlivých oblastních přeborů, tak už jen projít sítem kvalifikace účast na mistrovství je pro jednotlivé závodníky velký úspěch.


Chomutovští závodníci, kteří zde startovali se rozhodně neztratili za co hovoří jejich výsledky. Každé umístění do desátého místa znamená zisk bodů do hodnocení oddílů v rámci svazu plavání.


Michal Pivec skončil ve čtyřech disciplínách ve druhé polovině startovního pole. Barbora Matuščinová díky výpadku z tréninku způsobeném zdravotními problémy nezopakovala umístění na stupních vítězů ze zimního mistrovství a obsadila místa ke konci první desítky.


Martin Huňáček byl příjemným překvapením a získal deváté a desáté místo v kraulových disciplínách. Natálie Zábrodská zaplavala osmé místo na 200m prsa a i ona byla velkým překvapením pro trenéry, protože postupovala s časem na konci druhé desítky.


Absolutní jedničkou byl Ondřej Baumrt, který získal čtyři mistrovské tituly na 100m a 200m motýlek a 100m znak. Nejkvalitnější výsledek předvedl na 1500m volný způsob kde časem 17:32,55 získal čtvrté první místo a zároveň tímto časem splnil limit do reprezentace ČR.
„Všechny své starty proměnil i v nejlepší osobní výkony stejně i jako ostatní. Ondra zúročil nesmírnou píli v tréninku a čtyři tituly mu po právu náleží. Teď se stejně jako Matuščinová, Šilhanová, Lacina, Holá a Franta zúčastní Olympiády mládeže, která bude probíhat v Táboře,“ chválí trenér Jezbera