Po dvou zápasech v Praze je stav série, hrané na tři vítězná utkání, nerozhodný 1:1 a před Chomutovem nyní stojí výhoda dvou zápasů v domácím prostředí.

Basketbalisté měli na přípravu celý týden. „Reagovali jsme na minulé zápasy. Pracovali na chybách a na tom, co nám dělalo největší problémy,“ říká chomutovský trenér Milan Doksanský a dále dodává: „V úterý jsme odpočívali, měli rekonvalescenční trénink a zahráli si jen tak pro radost. Čtvrtek pátek jsme se už poctivě připravovali.“

Chomutovští basketbalisté vyhráli první čtvrtfinálový zápas na Vyšehradě po skvělém výkonu 86:45, v tom druhém, který byl hodně poznamenaný nervozitou díky rozkouskování hry rozhodčími se rozhodovalo až po prodloužení, v němž byli šťastnější domácí, kteří vyhráli 108:98.

I během základní části spolu hráli oba tito soupeři vyrovnané zápasy. Na chomutovské palubovce zvítězili domácí výsledkem 77:70, na Vyšehradě zvítězil domácí Sokol 81:73.

Výhodu dvou zápasů v domácím prostředí mohou chomutovští basketbalisté proměnit v postup do semifinále. „Rozhodne větší vůle po vítězství. Žádný míč pro vás nebude ztracený, musíme do hry dát celé srdce,“ burcuje trenér Doksanský.

Sobotní zápas začíná v chomutovské městské sportovní hale od 17.30 hodin, v neděli se hraje dopoledne, začíná se od 10.30 hodin.