Od začátku zápasi si Vyšehradští začali budovat slibný náskok a po první čtvrtině vedli o jedenáct bodů. Chomutovští zabojovali, náskok začali snižovat, ale domácí vždy dokázali opět odskočit na vícebodový rozdíl.

A toto platilo prakticky až do konce utkání. Závěr se hrál v poměrně nervózní atmosféře, které občas podlehli i oba rozhodčí. Domácí, dirigováni výborným Jakubem Velenským, nakonec dotáhli utkání do vítězného konce a po výhře 89:82 se kvalifikovali do prvoligového semifinále.

Sokol Vyšehrad – BK Chomutov 89:82 (29:18, 21:25, 15:16, 24:23)

„Opět nám utekl začátek. Potom jsme v každé čtvrtině několik bodů stáhli, ale nakonec to nestačilo. Přišlo mi, že domácí chtěli o malinko víc. Mám představu, že v play off se bojuje jinak, než co předvedli někteří naši hráči,“ řekl po utkání chomutovský trenér Milan Doksanský.

Letošní prvoligová sezona byla hodně vyrovnaná. Bodové odstupy v tabulce byly minimální a všechny čtvrtfinálové série se hrály na pět zápasů. Chomutovští se tedy rozhodně nemají za co stydět.

A kde se série lámala? „Hned ve druhém utkání na Vyšehradě. Vedli jsme 1:0 na zápasy a i v tomto utkání jsme je měli na lopatě. Nakonec jsme ale prohráli po prodloužení a to rozhodlo. Doma bychom dvakrát neprohráli,“ dodává trenér Doksanský.