Vyšehrad - Chomutov

Zápas pro Chomutov nezačal vůbec šťastně, protože už po osmnácti vteřinách se zradil jeden z největších tahounů týmu, Pavel Kubálek a po něm museli pro zranění odstoupit rovněž Martin Vaňák s Petrem Kunstem. A aby toho nebylo málo, dostal Junek ve druhé minutě už třetí osobní chybu.

„Jeli jsme na Vyšehrad vyhrát, ale zranění tří hráčů základního kádru na začátku zápasu bylo znát,“ smutní chomutovský kouč Milan Doksanský a k dalšímu průběhu dodává: „Nerad bych hodnotil rozhodčí, ale hodně nás poškodili. Za normálních okolností to byl vyhraný zápas, ale když to vzali do svých rukou…“.

Ještě sedm minut před koncem byli chomutovští basketbalisté ve vedení, ale nakonec prohráli osmibodovým rozdílem.

Sokol Vyšehrad - BK Chomutov 81:73 (24:23, 16:19, 19:15, 22:16).

Chomutov: Štěpánek 19 bodů, Eisner 15, Fohler 14, Veselý 8, Junek 8, Mařík 3, Kubálek 2, Vaňák 2, Malý 2, Kunst.

Benešov - Chomutov

V Benešově se Chomutovští museli obejít bez zraněné trojice Kubálek, Vaňák, Kunst z předchozího zápasu. Od začátku zápasu si domácí basketbalisté vytvořili mírný náskok a ten si neustále hlídali.

Po poločase vedl Benešov 41:37, rozhodující úder si pak domácí nechali na třetí čtvrtinu, kterou vyhráli o devět bodů a vytvořili si tím rozhodující náskok.

BC Benešov - BK Chomutov 94:79 (22:18, 19:19, 29:18, 24:24).

Chomutov: Slavík 17 bodů, Fohler 14, Malý 12, Eisner 11, Štěpánek 11, Veselý 7, Mařík 5, Junek 2.
Po desátém kole patří chomutovským basketbalistům sedmá příčka se čtrnácti body za bilanci pěti vítězství a čtyř porážek. Tabulka je ale hodně vyrovnaná a týmy nemají odehraný stejný počet zápasů.

Další prvoligové dvojkolo odehrají čeká na chomutovský tým o víkendu 22. a 23. listopadu. Na domácí palubovce nastoupí nejprve proti Trutnovu a poté proti Spartě.

Pořadí 1. ligy po 10. kole: 1. Sokol Vyšehrad 19 bodů, 2. Lokomotiva Plzeň 18, 3. BK Ústí nad Labem 16, 4. Sokol pražský 16, 5. Proton Zlín 15, 6. BC Benešov 14, 7. BK Chomutov 14, 8. BA Sparta Praha 14, 9. BK Jindřichův Hradec 13, 10. BK Synthesia Pardubice B 13, 11. Kara Trutnov 12, 12. Sršni Sokol Písek 12, 13. BK Prostějov B 10, 14. VSK VŠB Ostrava 9.

Týmy Vyšehradu, Plzně, Sokola pražského a Benešova mají odehraných deset zápasů, ostatní týmy pak o jeden méně.