„Nejprve začneme na dráze a v posilovně, postupně pak budeme přecházet do haly. Od 20. srpna budeme hrát přípravná utkání,“ říká manažer BK Chomutov Martin Řápek. Trenérem zůstává zkušený Ladislav Zalužanský.


Narozdíl od minulých let se letos nebude konat turnaj O pohár starostky města Chomutov. „Z termínových důvodů. Tou dobou hrajeme na Malorce mistrovství Evropy proti Německu, kde všichni budou,“ vysvětluje manažer Řápek.
V přípravě narazí Chomutov na kvalitní soupeře – z nejvyšší soutěže na Sadskou, Kolín a pražský USK. V jednání je i zajímavé utkání s mistrem Japonska, které by se hrálo v Německu.
Kádr BK Chomutov posílili zkušení hráči Vladimír Junek a Vojtěch Synáček, vrací se i střelec Tomáš Eisner.


„Od osy Eisner, Doksanský, Šnobl, Junek, Synáček a Veselý očekávám, že to budou táhnout. Kádr ještě není uzavřený, ale jeho kostra už je hotová,“ přibližuje Řápek situaci v týmu.
Druhá nejvyšší basketbalová soutěž se hodně zkvalitnila a to i z toho důvodu, že nejvyšší soutěž se otevřela pro cizince.
Z Mattoni NBL sestoupil Brněnský basketbalový klub, sestoupily Domažlice, ale ty se spojili s Plzní v tým Basket západ. Postoupily celky Litoměřic a Trutnova, které mají ve svých řadách řadu zkušených prvoligových hráčů.


„Největší favority vidím asi v BBK Brno, Zlínu, ale to je těžko říct, záleží koho si tyto týmy seženou na hostování z Mattoni NBL. My se určitě chceme zase zlepšit a hrát na špičce,“ říká Martin Řápek.
Ten se v úvodu sezony možná bude muset obejít bez ikony týmu, kapitána Milana Doksanského. Ten je totiž po operaci achilovky. „Záleží na tom, jak rychle půjde rehabilitace. Milan ale říká, že se to zlepšuje den ze dne,“ uklidňuje příznivce chomutovského basketbalu manažer Řápek.


A právě Milan Doksanský bude od příští sezony i trenérem juniorského týmu BK Chomutov, který bude hrát nejvyšší celostátní soutěž U–20. „Na ty dvacítky hodně do budoucna sázíme,“ dodává na závěr Martin Řápek.