V minulém ročníku Chomutovští sice vypadli už ve čtvrtfinále play off, v němž podlehli pozdějšímu prvoligovému vítězi Vyšehradu 2:3 na zápasy, ale sezonu zakončili s hlavou nahoře a hlavně se sehráli s výhledem do příštího roku.


„Chtěl bych poděkovat partnerům za spolupráci a našim fanouškům a příznivcům za podporu. Bez nich by to nefungovalo,“ děkuje manažer BK Chomutov Martin Řápek.


Hráči se připravují pod vedením trenéra Doksanského denně v domácí sportovní hale, kde budou do konce června. Poté dostanou měsíc volno a k další části letní přípravy se sejdou 20. července. V té době budou mít na programu i první přípravné zápasy. Dohodnuté už je domácí střetnutí s německým prvoligovým nováčkem, týmem MBC Weissenfells.


„Začali jsme spolupracovat se zápasníkem Láďou Schnellym, který má na starosti kondiční přípravu, obratnost, zkrátka věci mimo basket. Hráči si to hodně chválí. Spokojený jsem i s prací trenéra Doksanského,“ dodává Martin Řápek.


Chomutovský tým zůstal téměř stejný, v kádru došlo jen k několika změnám. Do Děčína odešel Fohler, ze stejného týmu ukončil hostování Mařík. Vaňák si momentálně hledá angažmá.


Velikou posilou je zkušený 205 centimetrů vysoký pivot Tomáš Hrubý, který má za sebou desítky zápasů nejvyšší soutěže v dresech Děčína, Ústí nad Labem, USK Praha a naposledy Opavy. Z Ústí nad Labem přišel Aleš Jiráň, který v Chomutově už působil. Oba tito hráči podepsali dvouleté smlouvy. Z Mostu přijdou perspektivní mladíci Martin Jakeš s Janem Rosenbaumem.


„Tým ještě bude výrazně posílený. Jsme dohodnutí že se z Ameriky vrátí Hunter, na zkoušku přijde další Američan, Chris Simons, který hrál první a druhou ligu v Německu. Budeme ho zkoušet dva týdny. Smlouvy prodloužili Kubálek se Štěpánkem, ještě bychom chtěli jednoho pivota,“ přibližuje manažer Řápek pohyby v kádru.


BK Chomutov tak má opravdu nabitý kádr. „Chceme to příští rok vyhrát, tohle mužstvo na to má,“ odhodlaně vzkazuje Řápek soupeřům. „Většina týmů dává kádr dohromady v srpnu, my už ho máme pohromadě teď. Chceme do letní přípravy nastoupit s téměř kompletním kádrem,“ dodává.


Radost nedělá vedení BK Chomutov pouze A tým mužů, ale také mládež. „Minižáci, žáci, celá naše mládež nám dělá opravdu radost. Děti neustále přibývají,“ uzavírá své povídání chomutovský manažer.