Na domácím hříšti se představí 4. dubna. Jak zhodnotil základní část první ligy trenér Chomutovských Milan Doksanský.

Jak zhodnotíte základní část první ligy?

Už před začátkem soutěže se zdálo, že to bude hodně vyrovnané. V našem týmu se během léta vyměnilo dost hráčů. V průběhu sezóny jsme ještě družstvo doplnili, hlavně o post rozehrávače. V druhé polovině základní části jsme předváděli dobrou hru, se kterou jsme byli spokojeni nejen my, ale snad i diváci. Nakonec jsme základní část zakončili s bilancí 17 vítězství a 9 porážek, což je nejlepší za posledních pět let.

Takže se 6. místem jste spokojený?

Pokaždé chci vyhrát a být první. Ale nakonec jsem se 6. místem spokojen. Před sezónou jsem chtěl, abychom si zajistili postup do play off již dříve než v posledním zápase jako loni. To se nám povedlo.

Co Vás v průběhu sezóny nejvíce potěšilo a naopak zklamalo?

Mám radost z dobré party, která se tu vytvořila a také z toho, že jsme v sezóně vyhráli spoustu zápasů v koncovce rozdílem do 6 bodů, což dává týmu ohromnou vnitřní sílu. Nejvíc, co mě dokáže při basketu vytočit, jsou dvě věci. Když mám pocit, že někdo nehraje na 100% a nedá do basketu všechno co má. A ta druhá, to jsou rozhodčí.

S jakým cílem pojedete na první dva zápasy play off?

Určitě vyhrát. Samozřejmě by bylo nejlepší vyhrát v Praze obě utkání. Ale pokud bychom doma vyhráli oba zápasy my, tak by mi stačilo přivést z Vyšehradu i jedno vítězství.

Je v silách chomutovských basketbalistů přejít přes družstvo Vyšehradu?

V našich silách to určitě je, protože my jsme dokázali, že jsme schopni hrát s každým soupeřem.

Připravujete se na Vyšehrad nějak specielně připravovat?

Máme natočené video, takže z toho se budeme snažit něco získat. Jinak tu máme dva kluky, kteří za Vyšehrad v minulosti hráli, takže pokud si ještě na něco vzpomenou, bylo by to super. Proč by si chomutovští fanoušci neměli nechat ujít domácí zápasy proti Vyšehradu?

Protože teď už jde opravdu o všechno. Určitě uvidí dramatické zápasy. Věřím, že i na oko hezké, se šťastným koncem pro náš tým. A navíc potřebujeme, aby nám diváci pomohli svým povzbuzováním, jako v posledních dvou domácích zápasech.