Nejdříve byla na programu fyzická příprava na dráze stadionu a posilovna, nyní už trénujeme v hale s míčem,“ uvedl trenér Ladislav Zalužanský.
K dispozici má šestnáctičlenný mančaft. Tým po odehrané sezoně opustili tři hráči. Podkošový hráč Říhovský, křídlo Kalicher a především už nebude hrát rozehrávač Kunst, který do Chomutova pendloval z USK Praha. „Ten byl loni jednou z našich největších opor, bude nám na rozehrávce citelně chybět,“ myslí si Zalužanský.
 
Na chomutovské palubovce se ale objeví i nové tváře. Chomutov posílil pivot Junek z Plzně, křídlo Synáček, do týmu se opět vrátil střelec Eisner. „Dále s námi trénují tři čtyři mladí hráči, po přípravě uvidíme, kdo z nich tu zůstane,“ pokračoval trenér.
V nové sezoně bude Chomutov spoléhat i na svou ikonu – Milana Doksanského. „Teď se dávám do pořádku po operaci achillovky, ale do prvního zápasu bych měl být snad v pořádku,“ řekl Deníku Doksanský.
 
Příští týden začíná mužstvo s přípravnými zápasy. Například s Ústím, Mostem, Sadskou a Kunínem.
A ambice chomutovských basketbalistů? „Loni jsme skončili šestí, letos by to mohlo být lepší,“ dodal manažer týmu Martin Řápek.