Chomutovskou sprinterskou skupinu táhne David Koňařík, druhý za děčínským Škodou na sto i dvě stě metrů. Cesta Martina Faifera k formě bude po zranění delší ale už družstvu pomohl, vydržel i čtvrtku ve štafetě.


Lídrem chomutovských je letos Marek Franta, opět první ve vrhu koulí i hodu diskem, kde mu scházely jen dva centimetry do pomyslné ligové hranice čtyřiceti metrů, navíc přidal i kladivářské vítězství.


Zajímavé a velmi produktivní bylo snažení běžců, tři kilometry jim bylo málo a všichni si dali potom i patnáctistovku.


Chomutovskou vytrvaleckou jedničkou je z Kadaně hostující Jakub Coufal, který vyhrál obě tratě a dorazil se v závěrečné čtvrtkařské štafetě.
Dobrá příprava je vidět, Coufal přeci vyhrál kadaňský Zimní běžecký pohár. Vícenásobné starty absolvovali také šikovní bratři Petr a Lubomír Čmudovi.


Družstvo žen VTŽ složené z mladičkých nadějí bylo tentokrát druhé, poprvé se v přeboru představila patnáctiletá Kateřina Weitzová, oštěp vyhrála dorostenka Patricie Bartošová.


Svoje družstva přihlásil do přeboru také AFK Chomutov, za konkurenci se však označit nedají, jejich nejlepším byl junior Zdeněk Švehla, třetí ve výšce.


Přebor družstev bude pokračovat až na konci srpna, nyní jsou na pořadu závody jednotlivců. Prvním bude boj o krajské medaile Přeboru mužů a žen (v neděli 14. června) opět v Bílině. Startovat může i juniorstvo a dorosty, čímž má Chomutovsko řadu nadějí na krajské kovy.