Trasa z Nepomyšle přes Dvérce, Valeč a Podbořanský Rohozec je tradiční stejně jako červencové vedro a zájem příchozích jezdců o tento závod.
Ligovým favoritům tak dal zabrat open jezdec Ausbuher, jeho nástup v nájezdu do druhého okruhu zachytili jen děčínský Ivo Netík a českokamenický Jiří Říha.


Z váhajícího peletónu se sice záhy vydělila šestičlenná stíhací skupina, ale chyběla ji pádná motivace.


„Propásnul jsem to, jinak bych jel s nimi. Snažili jsme se je dojet, nejelo se však pravidelný tempo a často se zvolňovalo, přesto jsme vedoucí trojici měli stále na dostřel,“ popsal marný boj Petr Čapek, kterému pomáhal kolega z chomutovského týmu Václav Jelínek. Děčínští však neměli zájem.


Náskok uprchlíků tak vyrostl na dvě minuty, cílový spurt pak nejlépe zvládl zkušený Ausbuher, cyklokrosař letos startující v barvách klubu Exejeans Chomutov. O vysokém tempu svědčí čas, je o pět minut lepší než měl loňský vítěz Jelínek.


„Nedařilo se, v posledním kole jsme zvolnili definitivně. Ve spurtu mně o galusku porazil Michal Šupol, na jehož vedoucí místo v kategorii útočím. Zbývají ještě tři závody, tak uvidíme,“ neztratil bojovnost chomutovský Petr Čapek, průběžně třetí muž ligové kategorie třicátníků.


Výsledky dalších kategorii potvrdily trend snižování bodových rozdílů v soutěži družstev. Vede Exejeans Chomutov, druhé místo KL Most podrželi čtyřicátník David Král a první z šedesátiletých veteránů Josef Hanousek.


Třetí Česká Lípa trochu ztratila, za čtvrtý Floratex Chomutov nejvíce bodoval závodící trenér Karel Vrabec, vítězství žáka Frederika Válka se do družstev nepočítá.


Postavení pátého Litvínova rozviklává útočící Děčín a za ním spěchající SKP Most, družstva Bíliny a DNT Kadaň mají v neúplných sestavách šanci na vylepšení jen teoretickou.