Situace z loňského roku, kdy v kategorii veteránů čtyřkolek nebylo o prvenství rozhodnuto až do posledních minut v druhé rozjížďce, se neopakovala. Pětapadesátiletý Jaroslav Faktor vyhrál první rozjížďku po výborném startu stylem start – cíl a připravil si výbornou výchozí pozici do dalšího startu. A právě ve druhé rozjížďce ukázal Létající dědek povahu závodníka, která mu nedovoluje spokojit se se špatným umístěním. I když měl technické problémy se svojí čtyřkolkou, opět si dojel pro první místo a s velkým bodovým náskokem vyhrál Mezinárodní mistrovství České republiky.

Ani celkově bez ohledu na kategorie se mezi závodníky s ročníkem narození 1985 a více určitě neztratil. V cíli si tak mohli vzájemně pogratulovat s devatenáctiletým Danielem Picmausem, mezinárodním mistrem ČR pro letošní rok v kategorii mužů.

Sezona tím pro Jaroslava Faktora skončila úspěšně, když mimo titulu mezi jednotlivci získal i druhé místo z mezinárodního mistrovství čtyřkolek družstev, kde jsou závodníci v týmu bez rozlišení dosaženého věku.

A výsledky, kterých Létající dědek dosáhl na závodních tratích v Německu a Itálii naznačily, že ani tato sezona není v jeho věku poslední a v příštím roce o něm fanoušci opět uslyší.