"Před sezónou byl cíl jakákoliv medaile, teď chceme především dojít do finále," říká kouč chomutovského týmu Jan Řápek.

Překvapivé lídry z Chomutova táhne Marek Malý, kterému se daří na pálce tak v nadhozu. V sezoně zaznamenal už 7 homerunů, což z něho dělá nejlepšího pálkaře. V nadhazovačském kruhu zase rozdal 176 strikeoutů a v této statistice je čtvrtým nejlepším. I díky němu Sportclub 80 Chomutov vyhrál jako jediný tým dvacet zápasů a do semifinálových bojů postoupil z prvního místa.

„Je to odměna za dobrý softball, který jsme předváděli. V útoku se nám dařilo obsazovat mety a dostávat soupeře pod tlak. Navíc si dost rozumíme s chytači ohledně volby nadhozů a v boxu se cítím komfortně,“ prohlásil komplexní softbalista Malý.

Chomutov si do utkání o finále vybral pražské Tempo, které skončilo na čtvrtém místě s šestnácti výhrami. „Nečeká nás nic lehkého, ať bychom si vybrali jakkoliv,“ dodal Malý. Domácí zápasy letos Sportclub 80 hraje v Kadani, jejich hřiště v Bezručově ulici se totiž právě rekonstruuje. Příští rok už budou opět hrát v novém stánku. Semifinále se hraje na tři vítězné zápasy - ten první vypukne v sobotu 19. září. 

Jiří Uhlíř, Václav Veverka