Chomutovský kouč chtěl dát šanci všem hráčkám z lavičky, právě díky vlažnému výkonu mu jeho záměr ale nevyšel. „Povedlo se nám to zrealizovat až v posledních deseti minutách. Tohle byl zápas, který jsme měli rozhodnout už v prvním poločase. My jsme s nimi ale odehráli vrovnaný výsledek 17:13, i přesto, že to vyrovnané prostě nebylo,“ řekl po utkání Čihař.

Jeho tým se podle jeho slov nedokázal v utkání vyrovnat s naivní taktikou hostů. „Hostující obránkyně vyrážely okamžitě proti našim třem útočnicím, okamžitě jsme se tak dostávali jednou přihrávkou do útoku na branku. Právě ty úniky jsme ale bohužel nedokázali proměňovat. Nikdy by nás ani nenapadlo, že podobné taktice budeme někdy čelit, nebo že se to takhle může hrát,“ kroutil hlavou chomutovský kouč.

Jeho svěřenkyně nakonec uhájily povinné vítězství a díky zisku dvou bodů se tak stále drží na dostřel špičce tabulky. „Bude důležitý následující víkend. První tři týmy hrají spolu, takže se budou lámat body. Nás čeká posílená Studénka bojující o záchranu a silná Rokytnice. Rádi bychom přivezli čtyři body.“

SK Chomutov NH Božkov 17:13 (10:6)

B:Zavadilová (Poláková)

O:Lizáková, Vecková, Kostková, Bláhová, Machová,

U:Benešová 10, Čihařová 3, Myslíková 3, Rodáková 3