Chomutov, Bratislava – Pavlína Šulistová, Klára Čuříková, Zdeněk Kraus a Yura Sasyn, to je čtveřice workouterů, kteří se předposlední srpnový víkend vydali do Bratislavy na známou soutěž ve street wokroutu. Wakelake Street Workout Battle je soutěž s mezinárodní účastí. Toho se však borci z našeho regionu nezalekli a vedli si velmi dobře.Pavlína Šulistová obsadila druhé místo, Klára Čuříková skončila třetí a Yury Sasyn skončil těsně pod stupni vítězů a to i přesto že po prvním kole měl od poroty nejvyšší počet bodů za čistotu provedených prvků. „Konečný výsledek ovlivnilo druhé kolo, kde se bohužel u všech našich zástupců projevila únava z dlouhé cesty a už nedokázali zopakovat výkon z prvního kola," okomentoval umístění Rostislav Vošický z týmu Street Hard Workers Chomutov.

Konkurence

Konkurence byla velmi vysoká. Soutěže se zúčastnili zástupci domácích tedy Slovenska, ale i Maďarska. Účast na soutěži v Bratislavě nebyla pro zástupce Chomutovska ojedinělým počinem. Chomutovští vyznavači cvičení s vlastní vahou těla se chystají tento víkend za hranice znovu. „Naše skupina bude startovat v Chemnitzu na Barhunters Battle bEAST. Tahle akce patří mezi velmi prestižní soutěže v Evropě a zúčastní se ho nejlepší bar atleti z Německa, Polska a zřejmě i dalších zemí, upřesnil Vošický.

Přijďte mezi nás

I když už si tohle cvičení našlo dost příznivců, chtěla by tahle parta rozšířit své řady. „Snažíme se dlouhodobě naše cvičení propagovat. Děláme proto pravidelně pro veřejnost cvičení zcela zdarma a to každé úterý a čtvrtek od 18:00 hodin na street workout hřišti v Eldorádu v Chomutově, řekl Vošický, který coby zakladatel a hlavní představitel skupiny akce vede. Jako certifikovaný trenér fitness a calistheniky je k tomu tou nejpovolanější osobou. Pokud by se chtěl někdo k této skupině přidat, má kdykoliv možnost. „Vítáme každého nového člena do skupiny, který se bude chtít tomuto sportu věnovat, ale stejně tak si s námi může zacvičit i široká veřejnost," zve Vošický. Od září bude skupina trénovat i v tělocvičně DDM Chomutov a to v pátek od 20:00 do 21:00 hodin. O víkendech to je sobota, neděle od 14:00 do 16:00 hodin. V tělocvičně bude trénink probíhat na mobilní hrazdě, gymnastických kruzích, závěsných trx, bradlech, žebřinách a malé horolezecké stěně.

Poznej Chomutov

Street workouteři se veřejnosti představí i na náměstí 1. Máje v Chomutově. „Bude to v pátek 2. září od 17:00 hodin v rámci akce Poznej Chomutov za podpory města, upřesnil Vošický. Skupina má v plánu i jiné aktivity. Například natočit videa o Chomutově a přírodě v okolí, aby tak lidé získali větší povědomí o Chomutovsku. Projekty připravují ve spolupráci s Občanským sdružením Anthericum, v rámci akce Pojď za památnými stromy a Poznej přírodu Chomutova opět za podpory města Chomutov.
„V rámci těchto akcí se uskuteční pro veřejnost i dendrologické, botanické a geologické exkurze, dodal Vošický.