Na jejich zápasy nechodí stovky fanoušků, po ulicích nechodí nadšenci v jejich dresech. Přesto si chomutovští softbalisté podporu Chomutováků více než zaslouží. Ve hře je jubilejní desátý titul mistrů republiky!

Softbalisty SC 80 Beavers Chomutov čeká v sobotu odpoledne třetí zápas extraligové finálové série proti Eagles Praha Krč a stojí před těžkým úkolem. Chtějí-li obhájit mistrovský titul, musí bezpodmínečně vyhrát třikrát za sebou! Ve finále totiž prohrávají 0:2 na zápasy…

V této situaci byli i v loňském finále proti pražskému Spectru a nepříznivý stav se jim podařilo otočit na 3:2 a získat tak titul. Podaří se jim to letos znovu? „V softbalu je všechno možné,“ říká hrající trenér a veliká opora Beavers Jan Přibyl. I samotná Krč to poznala – v semifinále také vedla 2:0 a potom je dvakrát Spectrum porazilo. Nakonec ovšem Eagles zabrali a do finále postoupili.

Přijďte fandit!

„My máme zkušený tým a za dobu svého působení na softbalové scéně už kluci ledasco zažili. Jako kouč týmu jim věřím a vím, že pro obrat v nepříznivém stavu udělají všechno,“ dodává Přibyl. „Ale k tomu umění a zkušenostem je v softbalu potřebné i to sportovní štěstí a podpora diváků. Tu měli Eagles v Praze hodně velikou.“

Právě podpora diváků bývá v rozhodujících zápasech důležitým faktorem. „Budeme moc rádi, když nám přijde Chomutov zafandit. Budeme to potřebovat. Nechceme, aby letošní boj o mistrovský titul v Chomutově skončil. Uděláme všechno proto, abychom mohli v tom letošním finále úspěšně ještě usilovat o náš jubilejní desátý titul,“ zve Přibyl diváky do ochozů sportovního areálu u základní školy v Heyrovského u­lici.

Třetí finálový zápas začíná v Chomutově v sobotu od 14 hodin, v případě vítězství domácích Beavers je čtvrtý zápas na programu hned v neděli v Krči.

Nadhazovačská esa proti sobě

A je minimálně ještě jeden důvod, proč přijít do ochozů. Zápas bude mít nejen silný finálový náboj, ale slibuje také sportovní atraktivitu.

Nadhazovač Krče Jonáš Mach je velice silným článkem pražského mužstva a chomutovští pálkaři si v prvních zápasech s jeho nadhozy nedokázali poradit. Jenže i Chomutov má nadhazovačské eso evropského kalibru– Lubomíra Vrbenského! Kdo z nich vyjde ze zápasu vítězně?

Dvě smolné prohry

Úvodní dva finálové zápasy byly pro chomutovské hráče dost smolné.

„První zápas se nesl hlavně ve znamení souboje nadhazovačů,“ vrací se na začátek finálové série trenér. „Měli jsme několik šancí skórovat, ale nepovedlo se to. Ve druhém zápase jsme začali lépe a hned v první směně šli do dvoubodového vedení. Bohužel to bylo z naší strany na pálce vše. „Oba dva zápasy jsme mohli vyhrát, ale malé chyby, pálkařská bezradnost a také to, že se k nám trochu štěstí otočilo zády, to nás stálo dvě cenná vítězství,“ dodává.

Nedáme jim medaile doma!

„Kdyby se nám nepodařilo v sobotu zvítězit, tak by se na našem hřišti po utkání uskutečnil slavnostní ceremoniál s předáním medailí a poháru pro Mistra České republiky za rok 2009. Já bych byl rád, kdyby se tento akt ještě o týden posunul, ale to už záleží jen a jen na nás. Hraje se na tři vítězná utkání, takže jsou teoreticky ve hře ještě tři možné softbalové duely,“ neskrývá Jan Přibyl odhodlání sérii zvrátit.

Autoři: M. Káva, J. Griml