V úmorném vedru zúročili na jedné z nejhezčích kanoistických drah na světě svou celoroční přípravu. "Očekávali jsme možné úspěchy, zejména u dorostenců, kteří patřili ke špičce v dosavadním průběhu sezóny. Již na celostátních Olympijských hrách mládeže v Uherském Hradišti koncem června získali Bišický, Holopírek, Čeřovský, Štejnar a Urban 6 medailí /pozn. red.: 3 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové/, když úspěšně reprezentovali Ústecký kraj a naše město," předpovídal úspěšné tažení mladých kanoistů trenér Petr Doležal.

Oddíl kanoistiky neponechal nic náhodě a počátkem prázdnin v rámci přípravy uspořádal pro 50 mladých nadějí soustředění na přehradě Hracholusky. „Byl jsem osobně zvědav, jestli se podaří vyladit formu oddílovým soustředěním. Nakonec se potvrdila zkušenost, že za čtrnáct dní na soustředění se děti naučí tolik jako za dva měsíce na Kamencovém jezeře na jaře," byl spokojen s letním táborem Doležal.

Bezprostředním cílem byl zisk cenných kovů, ale zejména ti nejlepší si chtěli zajistit současně i účast v Závodě olympijských nadějí, který je pokládán za neoficiální MS mladých závodníků od 15 do 18 let. Navíc letos se závod uskuteční v září v České republice v Račicích, a to za účasti závodníků z pětadvaceti zemí celého světa. „Forma mladých kanoistů přišla v pravou chvíli, všichni se den ode dne zlepšovali a dorostenci si splnili svůj sen. Bišický, Holopírek, Čeřovský a Urban budou reprezentovat Českou republiku „na nadějích". Navíc si tito chlapci a Štejnar vytvořili dobré výchozí pozice pro zařazení do Sportovního centra mládeže pro rok 2014, kde je podporováno cca 80 nejlepších mladých závodníků z celé republiky. Potěšil mě i Pokorný, který se umisťoval jako „prvoroček" mezi dospělými na předních místech, když v podstatě soupeřil s profesionály nebo velmi zkušenými závodníky z rezortních sportovních center DUKLA a USK Praha / pozn. red.: D. Pokorný získal 1 x bronz na K4200 m, 4. místo na K2 1000m a byl sedmý na K1 500 m/," zhodnotil účast kajakářů trenér.

Přehled získaných medailí:

Zlato - O. Bišický 3x, T. Holopírek 3x, K. Štejnar 1x, Jiří Nachtigal 1x, J. Remuta 1x, A. Predka 1x, Jan Nachtigal 1x, M. Fridrychová 1x, L. Hrbek 1x;

Stříbro - O. Bišický 3x, K. Štejnar 2x, T. Holopírek 1x, M. Čeřovský 1x, H. Urban 1x, Jiří Stanko 1x, J. Kaiser 1x, P. Doležal ml. 1x;

Bronz - J. Nachtigal 1x, M. Čapounová 1x, T. Holopírek 1x, V.Legat 1x, D. Pokorný 1x.