Přitom po poločase zůstávali Hanáci stále ve hře. První půlku ztratili jen 0:2, když se za Severočechy dvakrát prosadil Daniel Klíma. Ten zkompletoval čistý hattrick hned po dvou minutách startu druhého dějství a v zápase pak přidal i čtvrtou branku. Celkem jich ve druhé půlce Chomutované nastříleli sedm a došli si pro jasnou výhru.

“První poločas byl hektický, bohužel jsme se přizpůsobili hře soupeře, a to nás sráželo. Můžeme být rádi, že při nás stálo štěstí. Podržel nás i skvělý Honza Nejedlý, který pochytal nebezpečné protiútoky. Ve druhém poločase jsme zlepšili pohyb a i zakončení a zaslouženě bereme tři body,“ hodnotil pak muž zápasu Daniel Klíma, jehož celek si upevnil páté místo v tabulce elitní ligy.

Atmosféra při derby Kadaně s Chomutovem. | Video: Deník/Václav Veverka

"První poločas jsme odehráli skvěle, bohužel se nám na to nepodařilo navázat. Neproměňovali jsme vyložené tutovky a přečíslení. Dostali jsme góly po našich individuálních chybách. Výborný výkon podali naši kluci z juniorky, pro které jsou tyto zápasy velké zkušenosti. Musíme se pořádně nachystat na Ústí,“ řekl olomoucký PR manažer Jakub Řičica.