Ne všechno bylo ale tak jednoduché, jak se zdá. Problémy řešili chomutovští florbalisté ještě před samotným zápasem. Nemohli využít pětku juniorů, kterou čekala utkání play down s Třebíčí a do děje vstoupily i další faktory. „Jeli jsme do Opavy oslabeni, protože Marek Mimra je zraněný a další obránce je nemocný. Hráli jsme na dvě pětky, a to bylo hodně fyzicky náročné. V hale bylo hodně vedro. Jak teplotou, tak atmosférou," přiblížil blíže kulisu zápasu Martin Bocian. Na utkání v Opavě se totiž sešlo 263 diváků, kteří vytvořili s bubny výbornou atmosféru. Vždyť podobná návštěva byla v opavské hale naposled loňský rok při utkání s extraligovými Vítkovicemi.

Začátek utkání měli ale chomutovští florbalisté výborný. Jako kdyby neměli za sebou pětihodinovou cestu, začali hodně svižně, dohrávali souboje a domácí Opava se víceméně jenom bránila na své polovině. Po břevně Pačmaga se dvěma góly Novotného a Fokta ujali vedení a dvoubrankový náskok jim vydržel až do poloviny utkání (3:5). Další části hry patřily ale Slezanům. Za posledních pět minut prostřední dvacetiminutovky otočili výsledek ve svůj prospěch na 7:6 a necelých sedm minut před koncem ještě stále vedli 9:7.

Pak ale přišel drtivý závěr Chomutova. V čase 56:38 snížil snajpr Martin Morava a osm sekund před koncem propálil v power play Petr Pastor z blízka Černína v brance opavských. „Domácí hráli dobře, nám se podařilo vyhrát bojovností. Na konci jsme minimalizovali chyby a dovedly utkání do nájezdů," řekl o závěru utkání Martin Bocian.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich jasně kraloval Jan Vlček, který pochytal všechny pokusy opavských exekutorů. „Honza Vlček výborně vychytal všechny nájezdy. Během hry taky chytal fantasticky, ale na to jsme zvyklí. Co ale předvedl při nájezdech, to jsem už dlouho neviděl. Domácí neměli šanci skórovat. Byla jenom otázka, jestli my dáme góly," velebil chomutovského čaroděje trenér týmu. Za chomutovské borce skórovali Petr Pastor i Daniel Fokt a první výhra byla na světě. „S výsledkem jsem spokojený. Chtěli jsme vyhrát! Jakkoli! Povedlo se nám přivézt vítězství, i když to bylo dramatické," byl spokojen s prvním krokem Martin Bocian.

Teď čeká na florbalisty FbC další stupínek na cestě k první lize. Během víkendu odehrají s opavskými hráči jeden, možná dva zápasy na vlastní palubovce. Po výhře by postoupili do posledního kola play up, kterého vítěz se stane jistým účastníkem druhé nejvyšší soutěže. „V sobotu budeme kompletní, protože junioři mají volný víkend. Uvidíme, jak na tom budou marodi. Naším úkolem je v sobotu vyhrát a nepustit Opavu do hry," klade si za cíl Martin Bocian.

S.K. P.E.M.A. Opava - FbC 98 Chomutov 9:10 SN (1:3, 6:3, 2:3)

Branky Chomutova: Pastor 2, Novotný 2, Pačmag 2, Morava 2, Kämpf, rozh. nájezd Pastor. Vyloučení:1:1. Využití:1:0.

Stav série: 0:1