Jednu překážku v bojích o udržení nejvyšší české soutěže mají junioři FbC 98 Chomutov už úspěšně za sebou a teď je čeká poslední soupeř - AC Sparta Praha florbal.

Sparta si v prvním kole play down s přehledem poradila s Benešovem a jako favorit ho vyřadila 3:0 na zápasy. Chomutovští junioři překvapil Ostřelovače" z Třebíče, zdolali je 3:1 a poslali o soutěž níž.

Série se Spartou Praha byla rozehraná poslední víkend a začínalo se na palubovce lépe postaveného soupeře po dlouhodobé části Sparty. V prvním utkání se nepovedlo chomutovským juniorům vyhrát, i když šli do dvoubrankového vedení. Sparta na konci první třetiny srovnala a ve druhé části hry rozhodla o svém vítězství. V druhém zápase už si mladíci nenechali vítězství vzít. Dvoubrankové vedení tentokrát udrželi až do první přestávky a ve druhé části náskok ještě navýšili. Deset minut před koncem vedli 6:1, ale domácí mocně dotahovali. Dotáhli na 5:6, sekundu před koncem ale Chomutovští rozhodli gólem do prázdné branky.

Po dvou utkáních je tak stav na zápasy srovnaný 1:1 a oba týmy mají k vytouženému cíli stejně daleko dvě vítězství. Série se teď přesouvá na sever Čech. Svá domácí utkání však FbC neodehraje v Městské sportovní hale v Chomutově, nýbrž ve sportovní hale v Kadani. Důvodem je obsazení jejich domovské haly jinou sportovní akcí, volejbalovým maratonem.

Na oba zápasy chomutovský klub vypravuje pro fanoušky autobus. Odjezd je v sobotu i neděli v 15:30 hodin z parkoviště za Městskou sportovní halou. Sobotní i nedělní utkání v Kadani mají začátek v 16:30 hodin.

Po zápase juniorů můžou fanoušci v sobotu shlédnout také utkání chomutovského týmu mužů proti pražským Black Angels. Oba týmy bojují o zachování naděje na postup do 1. ligy, v případě sobotního vítězství chomutovských borců se bude hrát v neděli od 19:30 hodin v Kadani rozhodující třetí utkání.

Výsledkový servis:

AC Sparta Praha florbal - FbC 98 Chomutov 9:6(2:2, 5:3, 2:1).

Branky FbC 98 Chomutov: Šulc 2, Šarša, Bejček, L.Fiala, Trávníček.

AC Sparta Praha florbal - FbC 98 Chomutov 5:7(0:2, 1:2, 4:3).

Branky FbC 98 Chomutov: Chocholoušek 4, Trávníček, Drtina, Tichý.