„Začali jsme spolupracovat s chomutovským Zooparkem. S ředitelkou jsme vybírali vhodné zvíře a nakonec jsme vybrali sněžného levharta, který je rychlý a dynamický,“ vysvětluje manažer klubu Martin Řápek. „Náš klub se bude o levharta v Zooparku starat. Vše je ale ještě v začátcích, ještě budeme navazovat užší kontakt a rozšiřovat spolupráci.“


Chomutovští basketbalisté, nyní už Levharti, za sebou mají odehraných devět mistrovských zápasů a s bilancí šesti vítězství a tří porážek jim patří šestá příčka prvoligové tabulky.


„Jsem trochu zklamán hlavně z výkonů venku, výsledky neodpovídají našim očekáváním. Doma vyhráváme, ale ještě nehrajeme zcela podle našich představ. Hráči ale makají a i když se nedaří, tak to nezvdávají, což oceňuji,“ komentuje manažer Řápek dosavadní průběh sezony.


Chomutovský kádr opustil Američan Sam Hunter. „Po hrubém porušení disciplíny a životosprávy s ním na vteřinu byla ukončena smlouva,“ říká Řápek. Místo Huntera klub ihned angažoval jiného Američana, 203 centimetry vysokého pivota Stephena Evanse, který hrál soutěž NCAA D1, tedy americkou nejvyšší univerzitní soutěž.


První basketbalová liga má tento víkend přestávku a chomutovští Levharti tak mají další zápasy na programu až příští týden. V sobotu 14. listopadu jedou k utkání do Benešova, o den později se představí v Jindřichově Hradci.