Oddíl letos oslaví 35 let od založení a původní nadšení trenérek stále nevyprchává. Přípravy na letošní sezónu jsou již v plném proudu a trenérky se věnují téměř šedesáti gymnastkám napříč věkovými i výkonnostními kategoriemi. Formu otestují na prvních závodech na konci února a v březnu, přičemž první vrchol v podobě oblastních přeborů se dostaví na přelomu dubna a května.
„Samozřejmě se chceme každým rokem zlepšovat, ve skutečnosti je pro nás ale důležitější, aby naše gymnastky cvičily, jak nejlépe umí, a podávaly dobré výkony," vysvětluje hlavní trenérka Věra Nedbálková. „Dobře zacvičená sestava nemusí nutně znamenat medaili, mnohdy ale potěší trenérky i závodnice víc, než cenný kov."

Padesát medailí není sci-fi

Padesát medailí přitom není na jaře nereálných, oddíl SC 80 Chomutov se v této části sezóny pravidelně účastní více než dvaceti závodů. Jedním z těchto závodů bude i domácí Chomutovský pohár, jehož 31. ročník proběhne v neděli 1. května. Do Chomutova se tradičně sjíždí úspěšné oddíly z celé republiky a ani letošní ročník by neměl být výjimkou.
Věra Nedbálková láká chomutovské fanoušky: „Moderní gymnastika je atraktivní sport i pro diváky - laiky a závody u nás v Chomutově jsou vyhlášené rychlým průběhem bez zbytečného zdržování mezi sestavami. Těšíme se, že naše závodnice budou mít na domácích závodech důstojnou diváckou kulisu."
Hlavním vrcholem sezóny pro gymnastky bude mistrovství republiky, na které se musí probojovat z oblastních přeborů. V loňském roce oddíl SC 80 Chomutov na mistrovství vyslal v různých kategoriích celkem sedm závodnic. Jaké budou letošní počty, se dozvíme v druhé polovině května.
Po jarní sezóně se začnou gymnastky připravovat na sezónu závodů ve společných skladbách a dvojicích. V té vloni na podzim nasbíraly přesně 40 cenných kovů.