Pořádající oddíl CCC Cycling Club Chomutov chystá pro letošní ročník několik novinek a změn. Tou zásadní a nejvýraznější je přesun místa konání závodu z města či přilehlého okolí výše do Krušných Hor. Ústředním prostorem Chomutov Tour se letos stal horský hotel Lesná. Místo známé většině aktivních sportovců Chomutovska nebo Mostecka především ve spojení se zimním obdobím a běžeckým lyžováním. Pořadatelé tedy kromě možnosti si zazávodit nabízí i příležitost prohlédnout si cesty a cestičky v okolí Lesné i bez sněhové pokrývky.

Charakter trasy zůstane obdobný jako v minulých letech. Pojede se opět 2 x 25 km , oba okruhy budou shodné a těžká stoupání si tak každý bude moci vychutnat opakovaně. Ačkoliv závodníky čeká znatelně méně asfaltových úseků než v minulosti, bude celý okruh sjízdný i pro technicky méně zdatné cyklisty. Zajímavým zpestřením jistě budou oba brody, které na závodníky čekají.

Radost z vítězství si v Chomutově mohli v minulosti vychutnat i bikeři jako Jan Kopka, známý svými extrémními výkony při závodech na Aljašce nebo v Africe, či Ivan Rybařík, poslední vítěz australského etapového závodu horských kol Crocodile Trophy.

Nový držitel putovního poháru se může těšit na poukázku v hodnotě 3 000 ,- Kč, kterou je možno uplatnit při výběru libovolného zájezdu z nabídky cestovní kanceláře FIRO-tour, pro první trojici každé kategorie jsou připraveny diplomy, nové originální medaile a ceny od firmy Sweep.

Hlavní závod startuje ve 13:00 hodin, avšak již během dopoledních hodin proběhnou závody dětí. I pro ně jsou přichystány medaile, diplomy a sladké odměny.

Startovné činí při registraci a platbě do čtvrtka 9. května 200 Kč. Na místě se pak bude platit o 100 Kč více. Děti ve všech kategoriích od nejmladších až po čtrnáctileté startují ZDARMA.

Více informací o desátém ročníku naleznete na webu závodu http://cvtour.ccchomutov.cz.