V Kata ve vyšší kategorii Kadet (16-17 let) dostala Kristýna Tesařová hned v prvním kole za soupeřku domácí Italku Laurou Facchi. Výsledek v Kata je vždy na MS WSKA nejistý, jelikož tam pískají rozhodčí mnoha stylů karate.

Zápas skončil 2:2 na praporky. I když byla kadaňská závodnice v boji lepší, hlavní rozhodčí ovlivněn burácejícím publikem zvedl bohužel rozhodující praporek pro domácí závodnici a přisoudil vítězství Lauře Facchi.

Další den v Kumite v kategorii Youth (14-15 let) dostala v prvním kole Kristýna za soupeřku americkou závodníci Magdalenou Zucek. Budoucí mistryni světa. Kristýna prohrávala na body 0:1 a snažila se dotáhnout. Bohužel deset sekund před koncem Američanka zabodovala podruhé a byl konec všem nadějím. Neúprosný systém KO. 

Magdalena Zucek pak ale ukázala, jaký je formát. Se všemi soupeřkami si poradila do minuty. I ve finále se svou krajankou. Zápasí se přitom na dvě minuty čistého času. Kristýna Tesařová tak vydržela jako soupeřka světové šampionky v zápase nejdéle. Bohužel, jenom v prvním kole.

Největší překvapení kadaňská závodnice zažila, když šla své přemožitelce na závěr bojů popřát. Magdalena Zucek totiž začala mluvit česky. Takže Češka ve službách USA možná připravila Kristýnu Tesařovou o titul nebo medaili ze světového šampionátu.