„Musím podotknout, že poslední dobou kvalita hodě upadala, ale nyní se pravděpodobně odrazila ode dna a další ročníky už budou přinejmenším takové jako ten letošní. Na turnaji totiž startovalo přes 350 závodníků z dvanácti států a pořadatelům se podařilo přilákat i několik veličin světového kickboxingu,“ chválí práci pořadatelů šéf kadaňského oddílu Jan Jansa.

Na turnaji se představilo sedm jeho svěřenců a ti v silné konkurenci obstáli, vybojovali sedm cenných kovů. „Tradičně nejlépe si vedli tahouni celého týmu. Dvanáctiletá Nikola Herejková ve váhové kategorii do 37 kilogramů a Michael Fejsák, který nastoupil ve váze do 28 kilogramů,“ říká Jansa a k cenným úspěchům dodává:

„Nikola závodila v semi i v light kontaktu a ani jednou nezaváhala .V obou případech brala zlato stylem start - cíl a své soupeřky doslova válcovala rozdílem třídy. Stejně si vedl i Michael. Ten závodil pouze v semikontaktu, kde svým soupeřům nadělil ostudného kanára a zaslouženě bral pro kadaňské barvy další zlato.“

Neztratili se ani ostatní malí závodníci Kosagymu. Jakub Juhar (do 32 kg) vybojoval stříbro v semikontaktu, Vojtěch Král (do 37 kg) pak ve stejné kategorii bronz. Další cenné stříbro pak přidal v semikontaktu starších žáků libědický Michal Štingl (do 52 kg), v lightkontaktu poté přidal bronz. Ladislav Eisenhammer (do 37 kg) bohužel k bojům o medaile neprošel sítem eliminací.

Stejně tak zkušený juniorský závodník v lightkontaktu David Ferencz ve váze do 81 kilo, který tentokrát závodil v nejtvrdší kategorii, fullkontaku mužů a předvedl velmi solidní výkon. Prohrál v prvním zápase nejtěsnějším rozdílem 1:2 na body, což je vzhledem k jeho věku (17 let) velmi pěkná vizitka a příslib do budoucna.

„Je vidět, že celoroční tréninková píle a účast na kvalitních zahraničních turnajích opět přináší své ovoce. Nyní nás čeká zasloužených pár dní volna a v novém roce opět náročný kolotoč domácích i zahraničních závodů,“ chválí Jansa. „Poděkovat musíme také všem našim partnerům za dosavadní podporu mladých a talentovaných sportovců z Kadaňska i okolí.