Mariane, kdy začne příprava na novou sezónu a jak bude probíhat?
Fyzická část začne 8. srpna. Trénovat budeme třikrát týdně, z toho dvakrát venku a jednou v hale. Od 27. srpna se pak budeme připravovat dvakrát týdně pouze v hale. Příprava bude zakončena herním soustředěním ve Spořicích, které bude stejně loni čtyřdenní.

Chystají se také přípravná utkání?

Zatím jsou pouze v jednání, určitě ale několik přáteláků odehrajeme. Máme širší okruh týmů, se kterými bychom chtěli hrát. Vše se ale teprve ladí.

Kolik hráčů naskočí do letní přípravy?
Celkem do ní zasáhne sedmnáct hráčů. Z toho čtrnáct do pole a tři brankáři.

V předchozích sezónách neměl Betis jasnou jedničku a brankáři se pravidelně střídali. Jak to bude s golmany v nové sezóně?
Já jsem již s brankáři mluvil na konci loňské sezóny. V té nové již chceme mít brankařskou jedničku. Je to dobré jak pro tým, tak i pro brankáře samotného. Ví, že tým stojí i na něm.

Klubu se podařilo udržet Jakuba Kiliána, o kterého byl obrovský zájem. Naposledy se ozvalo ligové Kladno. Bude patřit mezi tahouny mužstva?
Zkušenosti Jakuba se nám budou samozřejmě hodit. Zájem Kladna byl logický. Dostali se do první ligy díky odstoupení Jistebníku a potřebovali posílit kádr. Jakub je mladý a perspektivní hráč, stále se bude zlepšovat. Proto jsme rádi, že zůstane tady.

Jak to bude s hráči Jirkova 2000, se kterým Betis loni navázal spolupráci? Budou u týmu i nadále pokračovat?
Hráči Jirkova s námi odehráli již několik utkání ve druhé lize, hlavně Jakub Süsmilch. V závěru soutěže se dostal i do základní čtyřky. Mladí útočníci Král a Novák dostali také příležitost a nezklamali. Šanci dostanou všichni tři i nyní a uvidíme, jak proběhne příprava a přípravná utkání.

Bude se v přípravě měnit herní projev týmu? Na co se konkrétně budete soustředit?
Měli jsme již tři tréninky a tam jsme se bavili o útočné fázi. V té byl v loňské sezóně velký problém. Obranná část je už zažitá a určitě je na dobré úrovni. Teď se tedy zaměříme především na útok.

Je možné, že mužstvo někdo ještě posílí?

Momentálně asi ne. Pokud ano, musela by to být přestupová bomba. Musel by přijít hráč, který je hotový futsalista, ne fotbalista.

S jakými cíli budete do nové sezóny druhé ligy vstupovat?
Je logické, že se budeme chtít v lize udržet. Zůstane ale jen pět týmů, se kterými jsme hráli loni a je tam šest nováčků. Já osobně ale týmu věřím, máme šance hrát ve středu tabulky.

Betis se ve dvou kolech představí na hřišti soupeřů. Určitě bude tedy těžší zachytit začátek soutěže, který bývá velmi důležitý.
Přál jsem si, abychom první kolo odehráli doma, ale bohužel. Určitě ale budeme chtít v každém utkání uspět a vyhrát. Nebudu říkat, že na venkovní utkání jedeme získat bod. Chceme vyhrávat všude.

Jaký je váš osobní cíl, kterého byste chtěl s Betisem ještě dosáhnout?
Cíle by měl mít člověk vždy ty nejvyšší. Já samozřejmě svůj cíl mám, teď ho určitě ale prozradit nechci.