Nemáme se rádi jen do závěrečné sirény. Tohle asi platí v rodině Semerádů, kde dva bratry Dana a Vojtěcha svedlo proti sobě florbalové play off. Došlo totiž na severočeské derby. Mladší Dan válí za Ústí, Vojtěch je oporou Chomutova, který se teď musel v play off ústeckému rivalovi poklonit po porážce v sérii 1:3.

„Výkon ve druhém ústeckém duelu byl určitě koncentrovanější. Hráli jsme, co jsme chtěli, od čehož jsme v prvním zápase v Ústí upustili. Jinak si ale myslím, že mezi všemi čtyřmi zápasy nebyl skoro žádný rozdíl. V každém jsme podali kvalitní výkony, rozhodla produktivita,“ řekl Vojtěch Semerád.

Chomutov začínal doma a jeden zápas vyhrál a druhý ztratil. Ústí se doma prosadilo dvakrát a rozhodlo o postupu. Byla klíčem domácí atmosféra?

„To si nemyslím, domácí prostředí jsme měli i tady, přijela nás podpořit spousta fanoušků. Hlavním důvodem bylo asi neproměňování šancí,“ zapřemýšlel chomutovský Vojtěch Semerád a pokračoval:

„V této sérii jsem se proti Ústí nahecoval, ale teď budu fandit samozřejmě Ústí. Pořád je to pro mě přirozenější, než přát třeba Brnu. Určitě se přijdu podívat na zápasy a bráchovi budu držet palce.“

Prsty se u Semerádů ve florbalové rodině držet budou, ale co bude důležité k tomu, aby mladší Dan slavil postup i podruhé?

„Brno podle mě mohou vyřadit, ale budou muset zlepšit výkon. Nepřišlo mi, že proti nám úplně hráli, spíš čekali, co se stane. Šanci ale určitě mají,“ vykreslil Vojtěch Semerád.

Ústečtí florbalisté i s Danem Semerádem rozjedou semifinále play off v sobotu 16. března a čekají je dva zápasy na jihu Moravy.

Opět se hraje na tři vítězné duely. Bude se u Semerádů otevírat další lahev šampaňského?