Teprve patnáctiletý junior z týmu Strikeland Chomutov udával ve finále tempo a bylo poznat, že mu domácí publikum udělalo skvělou fanouškovskou kulisu. Svým finálovým výkonem nakonec zaskočil všechny favority a získal titul Mistra ABL. Za sebou nechal Martina Unzeitiga z Mikulova a třetího Miroslava Olivu z České Lípy.

V kategorii žen se do Superfinále neprobojovala žádná domácí hráčka, za to mohli diváci vidět souboj žen, které již titul jednou vyhrály. Výborně zahrála Vlasta Eidernová z Prahy, která hrála bezchybně a po zásluze vyhrála. Stala se tak další hráčkou, která mistrovský titul získala již podruhé. Na druhém místě skončila Blanka Hanusíková z Pardubic a třetí místo obsadila Michaela Volšičková z Kralup nad Vltavou.

Nedělní den patřil divácky atraktivnímu souboji týmů. Celkem 36 družstev bojovalo nejen o titul Mistrů ČR ABL ale také finanční prémie v celkové výši 100 000kč. Stejně jako loni si nakonec hlavní prémii a titul odvezlo čistě ženské družstvo. „ Je to až neuvěřitelné, ale dámy si předaly žezlo a dál vládnou celému ABL,“ udiveně a zároveň pobaveně říká Karel Kutina, sportovní ředitel a zakladatel ABL.

Poslední hra Superfinále byla velice dramatická, hodně se strike – ovalo, ale bylo také dost splitů. I tak měly první tři týmy šestistovku. Rovných 600 zahrál BC Falk B a tak si do Plzně odvezl třetí místo. Pardubická Uniqa zahrála 607, ani to ale nestačilo na dámy z Fortunate, které naházely celkem 621 bodů a odvezly si do Pardubic mistrovský putovní pohár i prémii padesát tisíc korun.

„Letošní finále bylo i pro diváky hodně atraktivní, plné emocí, adrenalinu, skvělá bowlingová atmosféra. Padala vysoká čísla a rozhodovala každá kuželka. Až do poslední chvíle nebylo rozhodnuto a bylo stále o co hrát,“ popisuje atmosféru mediální ředitelka ABL Jana Šťastná.