Před 3 616 diváky v ROCKNET Aréně neodvrátilo porážku ani 26 bodů kapitána Vojtěcha Hrubana. Ve vítězném týmu zazářil Ádám Hanga, který si díky 20 bodům a 12 doskokům připsal double double.

Český výběr stále postrádal se zraněným kotníkem na pravé noze rehabilitujícího Tomáše Satoranského, dalšího rozehrávače Víta Krejčího, jež se zotavuje pro problémech se žebry, a nemocného Jaromíra Bohačíka.

Zápas byl generálkou na mistrovství Evropy, jehož skupinu D hostí Česko v O2 areně. Národní tým vstoupí do turnaje v pátek 2. září proti Polsku.

Maďaři v úvodu prokázali pověst dobrých střelců z dálky a díky trojkám Dávida Vojvody, Szilárda Benkeho a Mikaela Hopkinse drželi krok s českým týmem, který šel třikrát do vedení a pět bodů dal do stavu 7:3 Ondřej Balvín. Střelecky se k němu přidali kapitán Vojtěch Hruban a Patrik Auda a přetahovaná o maximální vedení o dva body skončila po první čtvrtině 23:23.

V úvodu druhé desetiminutovky dostali Maďary do čtyřbodové náskoku Hanga a Ákos Keller. V polovině druhé čtvrtiny Češi po Balvínově smeči a třem proměněným trestným hodům ze čtyř Hrubana otočili stav na 35:33. Maďaři díky Hopkinsově trojce a koši s proměněnou šestkou Rosca Allena odskočili na 39:35. Pak zase následovala devítibodová šňůra domácích, kterou načal dvěma koši Jan Veselý a dokonali Auda s Hrubanem, který dal trojku. Na závěr prvního poločasu ale sérií 8:0 strhli Maďaři na svou stranu náskok 47:44.

Hokejisté Slovan Ústí nad Labem ilustrační
Chomutov v derby vrátil Ústí prohru, Litoměřice oplácely Slavii

Na začátku druhého poločasu na vedení soupeře 49:44 odpověděl Veselý pěti body a asistencí na koš Tomáše Kyzlinka. Následně Ondřej Sehnal otočil na 53:49. Ve třetí čtvrtině už tým kouče Ronena Ginzburga soupeře nepustil. Maďaři dokázali dvakrát srovnat skóre, i když po Hrubanově těžké trojce to bylo už 62:58. Náskok tří bodů do konce třetí čtvrtiny ale zajistil třemi úspěšnými šestkami Martin Peterka.

Poslední část začal sedmou maďarskou trojkou v utkání Hanga, odpověděl sice Balvín, ale v bodově slabé pasáži posunul Maďarsko do vedení 68:67 Keller. Hned sice zareagoval po Audově asistenci Veselý, na Hangův koš průnikem Hruban, ale po dvou šestkách Jánose Eilingsfelda, trojce Zoltána Perla a dalším dvěma trestným hodům Allena vedli hosté 77:71. A vzápětí i o sedm bodů. Dvěma trojkami udržel český výběr ve hře Hruban, který pak dal stejně jako Hanga jen jednu ze dvou šestek a s klaksonem trefil z vlastní půlky obroučku, takže na prodloužení nedošlo.

Česko - Maďarsko 79:82 (23:23, 44:47, 65:62)

Sestava a body ČR: Hruban 26, Balvín 15, Veselý 13, Kyzlink 6, Sehnal 3 - Auda 10, Peterka 6, Jelínek, Kříž, Palyza, Půlpán.

Nejvíce bodů Maďarska: Hanga 20, Hopkins, Perl oba 10. Fauly: 17:17. Trestné hody: 19/13 - 18/12. Trojky: 6:8. Doskoky: 36:37.