Souboj bude vyvrcholením dnešního gala večera Czech Grand Prix Thaiboxing, který začíná v 19 hodin ve sportovní hale. A bude na co koukat, kromě klasického thajského boxu se předvedou i bijci v ultimátních MMA zápasech.

Než dojde na boj o pás pro šampiona, představí se v ringu domácí bojovníci v zápasech proti výběru republiky. „Ukážou se tady mladí bojovníci z našeho klubu, mezi které patří Jirka Doležal, Radek Buš, Marek Wenzel v thaiboxu a v MMA zápase se z Chomutova představí Tomáš Knepr a Jan Šedivý,“ prozradil chomutovské zástupce na gala večeru Jiří Žák na serveru eChomutov.cz.

Večer bude gradovat soubojem známého thaiboxera Ondry Spejbla Hutníka s Poturakem a poté bojem o profesionální titul Mistra Evropy WFCA, v němž se proti sobě postaví Andre Reinders a Jack Mason.

To nejlepší ale přijde nakonec. Jiří Žák, který má na kontě tři tituly mistra světa se pokusí obhájit toto postavení ve vyšší hmotností kategorii. Původně se měl proti němu do ringu postavit Rus Stanislav Popov, ten se ale zranil. Holaňdan Sikking je ale podle Žáka více než důstojná náhrada, bojově jsou s Rusem na stejné úrovni a mají i podobný styl.

Thajský box světové úrovně se do Chomutova vrací po devíti letech. Kdo si chce ten okamžik vychutnat, má ještě možnost – lístky za 300 korun jsou ještě v proději, a to v městském informačním centru.

Porážka v Chomutově by byla určitě horší, než někde jinde

Chomutovská sportovní hala ožije po devíti letech thaiboxem. Šlágrem večera bude souboj o mistra světa mezi domácím Jiřím Žákem a Holanďanem Sikkingem. Jiří Žák se může již nyní pyšnit třemi tituly mistra světa organizace WFCA. O čtvrtý titul se ale bude ucházet ve vyšší hmotnostní kategorii. Právě Jiřího Žáka jsme se před galavečerem thaiboxu zeptali, jaká specifika bude zápas mít, jak se těší na domácí publikum a co kromě jeho souboje mohou očekávat diváci.

Jiří, čeká vás další souboj o mistra světa, jak probíhala příprava?
Příprava byla hodně tvrdá. Trénoval jsem dvakrát denně a jelikož teď zápasím za Hanuman Gym Praha, musel jsem navíc dojíždět na tréninky i do hlavního města. K tomu se přidala ještě příprava dalších domácích borců, kteří jsou mými svěřenci. V tom ohledu byla příprava velmi náročná.
Původně jste měl zápasit s Rusem Popovem, nakonec ale přišla změna. Byl čas nového protivníka poznat?
Popov se bohužel zranil, takže nastoupím proti Nizozemci Sikkingovi. Okamžitě, když jsem se to dozvěděl, jsem začal soupeře studovat. Naštěstí tam ale proti Rusovi nebude žádná velká změna.
Letos se budete o titul ucházet ve vyšší váhové kategorii. V čem to bude specifické?

Člověk nekontroluje svou váhu a postupně nabírá. Tím jsem prošel i já. Výhoda je v tom, že nemusím hubnout nebo si váhu tolik hlídat.
S jakou taktikou do zápasu půjdete?
Čeká nás pět kol po třech minutách, což je hodně. Musím být připravený na to, že na mě soupeř od začátku vlítne. Nesmí se to podcenit. Na druhou stranu ale právě kvůli dlouhému utkání se musím hlídat, abych v případě kdy nebude KO, vydržel až do konce.
O titul se poperete v chomutovské hale, tedy před svými fanoušky. Jak se na atmosféru těšíte?
Na domácí půdě jsme neměli takový galavečer thaiboxu již devět let. Proto se velmi těším a podle toho, co slychám, se těší i lidi.
Byla by porážka v domácím prostředí o to více hořká?
Určitě by byla mnohem horší, než jinde. Já se ale snažím si nepřipouštět porážku. Udělám prostě všechno proto, abych vyhrál.
Čím byste nalákal diváky, kteří třeba ještě váhají, do hlediště?
Jestli někdo váhá, tak ať neváhá a příjde. K vidění bude hodně velice kvalitních utkání a představí se hned několik domácích borců. Na diváky čeká také zápas MMA o profesionální titul Mistra Evropy WFCA,kde se střetnou Andre Reinders a Jack Mason.