Ti bojují v rozehrané sezóně o historický postup do juniorské extraligy. A trenér Bocian nechce ponechat nic náhodě.

„Vedeme sice tabulku a prohráli jsme jen jednou. Myslím ale, že pro postup můžeme udělat ještě více. Proto budou od nového roku zavedeny každodenní ranní tréninky,“ vysvětlil.

Junioři se tak budou scházet ve sportovní hale každý den od 6:00 do 7:30. „Do školy chodí až od osmi hodin. Doteď tak vůbec nevyužívali čas, který ráno mohou strávit tréninkem,“ kroutí hlavou chomutovský trenér. Nový tréninkový plán se bude týkat bez výjimky všech hráčů.

Za neplnění povinností pak budou hráči individuálně trestáni. „Nechci po hráčích zase tak moc, aby nemohli moje požadavky splnit. Máme všichni svůj společný cíl, pro který musíme udělat maximum. Vždyť budou trénovat maximálně desetkrát týdně. U hokejistů v některých klubech to funguje stejně.“

Všechny tréninky povede sám Martin Bocian, který tak, jak sám říká, také využije volný čas. „Ráno brzy vstávám a než jdu do školy učit, mám přibližně dvě hodiny volna. Uvědomil jsem si, že v moderní době se nemá zbytečně ztrácet čas,“ vysvětlil mladý učitel tělocviku, anglického jazyka ale také matematiky.