HLADOVÍ ŽRALOCI BYLI NAD SÍLY BOBRŮ

Mladý tým i tak bojoval někdy až nad svoje možnosti. Vždyť před sezonou skončila s aktivní činností legenda Luboš Vrbenský i zkušený Petr Pěnička. Jiří Nezbeda se vrátil do rodného Mostu a nadhazovač Marek Malý byl v létě na zkušené ve Spojených státech.

„Každá série někdy končí, takže logicky musela skončit i ta naše. Před sezonou nás hodně týmů podceňovalo, že bez Luboše Vrbenského a dalších hráčů budeme na sestup. Myslím ale, že jsme v průběhu sezony ukázali, že můžeme být vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme ve čtvrtfinále narazili na velmi hladové Žraloky, kteří nám nedali nic zadarmo. Prohráli jsme dvě utkání, ale odcházíme s hlavou vztyčenou," zhodnotil sezonu i rozhodující zápasy tiskový mluvčí Beavers Chomutov Jan Řápek.

PRVNÍ ČTVRTFINÁLE BYLO UKONČENO PRO TMU

Svoji kůži neprodali ale Bobři lacino! V prvním zápase na prkně už s Markem Malým začali lépe, ale Ledenice utkání otočily a v půlce šesté směny vedly 11:5. I přes výrazné skóre vyrovnané utkání se ale hrálo tři hodiny a zápas, který začal až téměř v pět večer, musel být ukončen pro tmu.

„Sešla se jim jedna směna, kdy dali asi sedm bodů. Postupně jsme to dotahovali, ale protože jsme zápas začali pozdě, tak jsme to ukončili pro tmu. To je dost velká škoda," řekl po prvním zápase zadopolař Bobrů Matěj Fridrich.

BEAVERS DOPLATILI NA PRODUKTIVITU

Druhý den oba týmy opět naskočily do tvrdých bojů. Lepší vstup tentokrát měli domácí, kteří skórovali hned v první směně. Chomutovští díky sérii hitů ve druhé směně přidali čtyři body a zápas otočili. To ale bylo vše. Bobři sice opět tvrdě pálili a měli více hitů, trpěli ale na produktivitu, když své běžce nestahovali. A platilo tedy pravidlo: Nedáš-dostaneš! Ledenice postupně přidávali body, až se jim v dohrávce sedmé směny podařilo vyrovnat. Vyrovnané utkání šlo do extra směny, kde více štěstí měli domácí.

„Hráli jsme dobře, odehráli jsme dvě dobrá a vyrovnaná utkání. Ledenice byly asi o něco lepší, postup si zasloužily. Především na druhý zápas se muselo hezky koukat. Je to škoda, předsezónní cíl jsme bohužel nesplnili. Je to neúspěch, ale věřím, že za rok se o ty medaile opět porveme," řekl k posledním utkáním i sezoně Jan Řápek.

Ledenice - Chomutov 2:0 na zápasy (11:5 a 5:4)