Beavers  nechyběli ve finále posledních 17 let, ale  stejně jako loni ani letos nejde o žádnou samozřejmost. „Už to, že jsme se dostali do finále, je obrovský úspěch. Nemáme proto co ztratit. Zatímco Spectrum obhajuje titul a určitě je na nich větší tlak. My budujeme postupně nový tým, do kterého zapracováváme mladé hráče, " zhodnotil současnou situaci hrající trenér Beavers Jakub Vrba.
Pražský tým vyhrál základní část, ale Bobři se nevzdávají a budou chtít hráčům  z Černého Mostu ztížit cestu za zlatým hattrickem. Jakub Vrba vidí cestu za titulem v podobném stylu hry, jaký hráči předváděli v zápasech semifinále: „Musíme na ně stejně jako na Radotín. To znamená zodpovědně na pálce a podat soustředěný výkon. Důležitý bude podle mě hned první zápas, tam se to bude lámat."
Oba trenéři se shodují, že rozhodovat můžou i zkušenosti. „Chomutov jich má více než my, u nás se naproti tomu projevují zkušenosti hráčů z velkých akcí a reprezentace. Ve finále jsme také už párkrát byli, takže se dá říct, že právě po Chomutovu jsme nejzkušenější tým my," řekl trenér týmu Spectrum Praha David Mertl.
David Mertl před finále dokonce favorizuje Chomutov: „Naše sezona byla extrémně náročná, naproti tomu Chomutov nehrál ani český ani evropský pohár. Mají určitě více sil než my. I proto, že máme v reprezentaci osm hráčů, zatímco soupeř momentálně dva. Podle mě to bude hodně vyrovnané a mírným favoritem bude Chomutov."
Důležitým faktorem může být i zdravotní stav chomutovské legendy Luboše Vrbenského. „Uvidíme, jak jsou na tom nadhazovači, jestli Luboš, který už není nejmladší, ještě bude mít síly. Od toho se to pak bude odvíjet," myslí si chomutovský Jakub Vrba. Ohledně role Vrbenského s ním souhlasí i pražský trenér: „Luboš je pořád legenda. My jsme zase, co se týče ligy, pálkařsky někde jinde. Bude to tedy náš souboj s Lubošem. Záležet bude i na jejich pálkařích, kterých není tolik jako u nás," řekl před nastávajícími boji Mertl.
Finále se hraje na tři vítězné zápasy, první je na programu v sobotu 5. října od 12:00 hodin v Praze. V Chomutově se hraje druhý a třetí zápas, v pořadí druhý se hraje v neděli 6. října od 11. hodin. Třetí utkání se odehraje příští víkend, v sobotu 12. října opět od 11:00 hodin.