Na tříbodový zisk vedoucí k záchraně druhé ligy si musí kadaňští ještě počkat. Za stavu 5:4 ve 38. minutě hry se rozhodli hosté pro power play, ve které padla vyrovnávací branka.

V samotném závěru pak vyrobil domácí Mezera před brankou obrovskou hrubku a nabídl hostům vítězný gól.

„Nejvíce mě mrzí závěr utkání, kdy jsme necelé dvě minuty do konce vedli 5:4. Nesmylsně jsme bránili power play soupeře a poté inkasovali další branku, kdy náš hráč ztratil míč před vlastní brankou.

Tato porážka bolí nejvíce ze všech,“ neskrýval zklamání kadaňský trenér Gorol. Po porážce tak zůstává cíl Kadaně stejný. „Musíme se z toho rychle oklepat a vyhrát v dalším utkání,“ burcuje Gorol.

V úvodu utkání byli aktivnější hosté.Ve čtvrté minutě se dostali do první brankové příležitosti, kterou ovšem brankář Neček zlikvidoval. Z následného rohového kopu ale byl krátký na pokus zblízka a Kladno vedlo 0:1.

Kadaňské rychlý branka nepoložila a v šesté minutě bylo vyrovnáno. Černý vybojoval míč na polovině hřiště a sám proti brankáři nezaváhal - 1:1. V 8. minutě se po závaru před domácí brankou dostal ke střele kladenský hráč a napálil míč do branky - 2:1.

Domácí kapitán Škůrek se dočkal o tři minuty později, kdy uklidil míč z těžké pozice přesně k levé tyči kladenské branky - 2:2. Do kabin se tak odcházelo za remízového stavu a spokojenější byli určitě domácí.

Úvod druhého poločasu patřil kadaňským, ale udeřilo na straně druhé, kdy kladenští využili rychlé přečíslení do otevřené kadaňské obrany - 2:3.
Ve 28. minutě vyslali kadaňští na branku Kladna tři pokusy, ale ujal se až ten poslední Mezery z přímého volného kopu - 3:3.

Ve 34. minutě se kadaňští poprvé v utkání dostali do vedení. Domácí Černý opět vybojoval míč a přesnou střelou k tyči nedal brankáři šanci - 4:3.

Ve 37. minutě odpískali rozhodčí diskutabilní pokutový kop ve prospěch hostí a ti nabídnutou šancí nepohrdli - 4:4. O minutu později opět utekl hostující obraně domácí Černý, prostřelil kladenského brankáře a završil v utkání svůj hattrick.

Hosté začali hrát power play a ve 39. minutě se jim podařilo vyrovnat. Ale to nebylo vše. V poslední minutě hry vyrobil fatální hrubku domácí Mezera a daroval Kladnu vítěznou branku - 5:6. Kadaňští poté zkusili hru bez brankáře, ale ta jim přinesla jen dvě střely.

FC Betis Kadaň - SK Kladno 5:6
branky: 6. Černý, 19. Škůrek (Mezera), 28. Mezera, 34. Černý, 38. Černý