Za stavu 2:0 pro Beavers se hrál třetí zápas v sobotu na hřišti Spectra. Domácím se povedlo potrestat chyby hostů a zaslouženě vyhráli 4:0, čímž se dostali zpátky do hry. Nedělní utkání ale Chomutovští vyhráli 1:0 bodem Nezbedy ze samého závěru a mohli tak začít oslavovat.

„Rozhodlo druhé utkání série. V tom jsme vedli 3:2, ale Chomutov to v závěru otočil a dostal se tak do vedení 2:0 na zápasy,“ vidí trenér Spectra Petr Novák hlavní příčinu finálového nezdaru. „Byl to ale hodně dobrý souboj a hodně vyrovnaná série.“

Hlavní postavou finále byl chomutovský nadhazovač Lubomír Vrbenský, jeden z nejlepších evropských hráčů na svém postu.
„Ten to rozhodl. Byl to zážitek si proti němu zahrát,“ chválí oporu severočeských Beavers trenér Novák.

„Chtěli jsme Chomutov porazit. Za posledních deset let jsme skončili nejhůře čtvrtí, za poslední čtyři sezony to bylo naše třetí prohrané finále. Zklamání tu je, ale to časem vyšumí. Je to dobrý výsledek a sezona byla povedená. Máme ještě třetí místo z Poháru vítězů,“ dodává.

Chomutovští Beavers se za posledních dvanáct sezon pokaždé (!) dostali až do extraligového finále a jeijch letošní prvenství je jubilejní desáté. Společně se šesti triumfy na Poháru mistrů evropských zemí tak potvrzují svoji roli nejlepšího týmu Evropy.

„Bylo to velmi vyrovnané, v celé sérii dominovali především výborní nadhazovači. Myslím, že nás nakopla a pomohla nám prohra ve třetím utkání. Rozhodující zápas se odehrál šest a půl směny bez bodu, Spectrum pak dvakrát špatně přihodilo a Jirka Nezbeda doběhl pro vítězný bod. Fantastické výkony podával jednačtyřicetiletý Luboš Vrbenský, který po zranění Jardy Mikulce musel odházet celé play off,“ zářil spokojeností hrající trenér chomutovských Beavers Jan Přibyl.